news menu leftnews menu right
Abp Gądecki w parafii prowadzonej przez sercanów
NIESPODZIEWANE SPOTKANIE

7 lipca, położona na obrzeżach Bolonii niewielka parafia św. Marii Magdaleny w Budrio gościła przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego. W miejscowym kościele przewodniczył Mszy św. w intencji zmarłego dwa lata temu proboszcza ks. Benito Stefani. W modlitwie i spotkaniu z arcybiskupem wzięli udział sercanie z Polski.
więcej...

Wydawnictwo


Czasopisma


PowołaniaRekolekcje

i misje krajowe


Duszpasterstwo

Przedsiębiorców i Pracodawców


Płaszów: Położono posadzkę w kościele Matki Bożej Fatimskiej PDF Drukuj Email
Niedziela, 24 października 2010 21:39


 


Zakończone zostały prace przy układaniu posadzki marmurowej w budującym się kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Lipskiej. Jest to kolejny etap prac, który trwał trzy miesiące. Pierwsze płyty marmuru zostały położone pod koniec lipca.

Posadzka wykonana jest z pięknego kamienia Creme Marfil sprowadzonego z Hiszpanii. Jej kolorystyka wpisująca się w całość wnętrza została ubogacona czerwonym kamieniem Rosso Verona ułożonym wzdłuż ścian i na stopniach prezbiterium. Oś symetrii kościoła wyznacza zielony pas wykonany z kamienia Verde Guatemala, w którego polu wpisany jest krzyż sercański na pierwszym stopniu prezbiterium, stanowiący niejako herb kościoła.

Do ułożenia posadzki użyto przeszło 700 m2 płyt kamiennych, 180 metrów bieżących kamienia na stopnie przed ołtarzem i na schody oraz 280 metrów bieżących cokolików, a także 12 ton kleju.


Efekty pracy można było obejrzeć w niedzielę 24 października, w czasie tzw. „drzwi otwartych”. Począwszy od godz. 1000 przez całe popołudnie wielu parafian odwiedziło nowy kościół, by zobaczyć efekty pracy, które dzięki ich modlitwie i ofiarom materialnym mogą być kontynuowane.

Za wszystkie gesty życzliwości i wsparcie w budowaniu świątyni składamy z serca płynące podziękowanie. Czynimy to wobec wszystkich naszych parafian, jaki również wobec licznych ofiarodawców z dekanatów patronackich Zator i Czarny Dunajec oraz parafii sercańskich. Bóg zapłać!

 

Ks. Sławomir Knopik SCJ

proboszcz

 

news menu leftnews menu right

Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego