Wielka nowenna zbawienia dla młodzieży

 

Młodzież sercańska (HDM) która działa przy parafii pod wezwaniem NMP. Matki Kościoła i św. Maksymiliana Kolbeago w Trnovčici – Zagrzeb, wezwała młodzież w całej Chorwacji do poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu przez odprawienie nowenny 9. pierwszych piątków miesiąca pod nazwą „Wielka nowenna zbawienia dla młodzieży“ od października 2014. roku do czerwca 2015. roku. Będzie to zarazem pierwsza część dwuletniego przygotowania młodzieży sercańskiej (i młodzieży, która się do nich przyłączy) na Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie 2016 roku, a który odbędzie się pod hasłem „Błogoslawieni miłosierni“

Szczytem tej „Wielkiej nowenny zbawienia dla młodzieży“ ma być odnowienie aktu poświęcenia młodzieży chorwackiej Najśw.Sercu Jezusowemu w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego 12 czerwca 2015 roku z okazji 115. rocznicy pierwszego poświęcenia się młodzieży chorwackiej Sercu Jezusowemu w 1900 roku; z okazji 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta z brewiarzem i Mszą świętą ku czci Serca Jezsuowego przez papieża Kelemensa XIII, na prośbę polskich biskupów (1765); i z okazji 340. rocznicy objawień Serca Jezusowego św. Małgorzacie Alacoque w Paray –le-Monial (oktawa Bożego Ciała 1675).

Intencja tej „Wielkiej nowenny zbawienia“ jest przede wszystkim kanonizacja bł. Alojzego Stepinaca, duchowna i moralna odnowa młodzieży chorwackiej, pokój na świecie i błogosławione owoce nadchodzącego Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie.

Odnowienie aktu poświęcenia młodzieży Sercu Jezusowemu zainicjowała i przeprowadziła                 młodzież sercańska w 2010 roku i w ten sposób uroczyście obchodziła 110. rocznicę pierwszego aktu poświęcenia Sercu Jezusowemu z okazji pobytu relikwii św. Małogorzaty Mariii Alacoquw w parafii Matki Kościoła w Trnovčici, a tym samym w Chorwacji, dzięki staraniom księży sercanów, którzy działają w tej parafii.  

Młodzież Sercańska (HDM) wezwała młodzież z całej Chorwacji aby się organizowała między sobą w parafiach i wspólnotach, i by się aktywnie przyłączyła do Inicjatywy.

Jelena Vuković.

www.scj.com.hr / ljubite.org                                                                

(z chorwackiego przetłumaczył ks. AW)