Obchody 60. rocznicy powstania parafii i święto św. Izydora Labrador w Dumalinao (Filipiny) rozpoczęły się wieczorem 14 maja 2017 roku i odbywały się w Regionalnej Szkole Pilotów w Dumalinao. W uroczystości wzięło udział ponad 600 osób z 44 kaplic. Została ona zorganizowana we współpracy z p. Junaflor S. Cerilles, RMT, burmistrzem gminy Dumalinao. Udział wzięli ks. Lukas Hadi Sismo Sasmito SCJ, proboszcz, ks. Joseph Muego SCJ i ks. Robertus Sutopo SCJ, asystenci parafialni i niektórzy kapłani i seminarium sercańskiego. Tematem: "Rok Parafii - Komunia Wspólnot". Chociaż święto przerwała awaria prądu, to jednak nie przeszkodziło to ludziom cieszyć się z show, które trwało przez cztery godziny.

Główne uroczystości odbyły się 15 maja 2017 r. Ordynariusz diecezji Pagadian, bp Emmanuel "Manny" Cabajar C.Ss.R, był przewodniczącym koncelebrowanej Eucharystii, wraz z proboszczem, wikariuszami, przełożonym regionalnym na Filipinach - ks. Franciszkiem Pupkowskim SCJ, i 14 księżmi sercanami i 4 księżmi diecezjalnymi. W Mszy św. udział wzięło ponad 1500 wiernych z podregionów Balongating i Tigbao i 44 kaplic parafii San Isidro Labrador.

Obchody zakończyły się procesją w której niesiono figurę patrona miasta, a następnie razem udali się na obiad i krótki program artystyczny.

Więcej zdjęć na stronie regionu filipińskiego: https://scjphil.org/2017/05/15/60th-parish-anniversary-and-patronal-feast-in-dumalinao/