W dniach 28-29 stycznia 2017 r. z krótką wizytą przybył do Portugalii bp Virginio Bressanelli SCJ, były przełożony generalny naszego Zgromadzenia, a aktualnie ordynariusz diecezji Neuquén w północnej Patagonii (Argentyna).

Bp Bressanelli w tym roku obchodzi 50-lecie święcń prezbiteratu i z tej okazji przybył do Rzymu, aby spotkać się ze swoim przyjacielem papieżem Franciszkiem i razem z nim świętować tę ważną rocznicę. Współbraciom z prowincji portugalskiej opowiedział o pięknym i emocjonującym, serdecznym i pełnym prostoty, spotkaniu z Papieżem, w którym uczestniczył również nasz współbrat z Polski, ks. Radosław Warenda SCJ (o spotkaniu z papieżem Franciszkiem czytaj tutaj).

Wizyta w Portugalii była krótka i ograniczyła się jedynie do spotkania w domu prowincjalnym oraz wyjazdu do Setubal. Ordynariuszem tamtejszem diecezji jest bp Jose Ornelas Carvalho SCJ, który zastąpił bp. Bressanelli na stoanowisku przełożonego generalnego. Funkcję tę pełnił przez dwie kadencje od 2003 do 2015 roku.

Dziękując za obecność współbracia portugalscy wyrazili swoją wdzięczność za możliwość spotkania i złożyli życzenia Bożego błogosławieństwa w kierowaniu tą ogromną diecezją liczącą ok 94 000 km2.

Więcej zdjęć na stronie prowincji portugalskiej: http://www.dehonianos.org/portal/visita-de-d-virginio-bressanelli/