W obecności swojej brazylijskiej rodziny i chilijskiej wspólnoty, młody sercanin ostatecznie potwierdził swoje wyzwanie i wzrost w życiu wiary.

Podczas emocjonującej Mszy w parafii Matki Bożej Różańcowej z Fatimy brat Itaianan Bozza Vieira SCJ z złożył wieczyste śluby zakonne ubóstwa, posłuszeństwa i czystości, potwierdzając tym samym pragnienie złączenia się na zawsze ze Zgromadzeniem Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Uroczystości, która odbyła się w niedzielę 16 lipca 2017 r., przewodniczył ks. Johnny Li Mesías, prowincjał chilijski, a uczestniczył ojciec Adalto Chitolina z prowincji brazylijskiej, gdzie brat Ita zaczął swoją kapłańską drogę. Br. Ita towarzyszyli jego rodzice, rodzeństwo i bliscy, którzy podróżowali z Brazylii aby uczestniczyć w Eucharystii. Docenił to ks. Johnny, który w homilii podziękował za oddanie rodziny i pokorę, z jaką przyjęli wybór ich syna i dodał, że rodzina sercańska przyjmuje ich syna z otwartymi ramionami.

Po złożeniu ślubów, zarówno brat Ita, jak i ojciec Adalto w imieniu brazylijskiej prowincji i ks. Johnny z Chile podpisali dokument, który poświadcza ten akt poświęcenia się Zgromadzeniu, po czym nastąpił głośny aplauz i ciepłe przyjęcie przez wiernych obecnych w świątyni. Br. Itaianan powiedział: „Dla mnie jest to proces dojrzewania i wzrostu w doświadczeniu religijnym jakie miałem przez śluby ubóstwa, posłuszeństwa i czystości, ale jest to również doświadczenie wiary jako osoba i jako chrześcijanin”, skomentował.

Gratulujemy naszemu współbratu, że poprzez złożenie wieczystej profesji potwierdził swoje przywiązanie do naszego Zgromadzenia i do życia z Bogiem.

Więcej zdjęć na stronie prowincji chilijskiej: https://www.flickr.com/photos/146070466@N03/sets/72157686444729955