Tydzień spotkań i refleksji zakończył się podjęciem inicjatyw, które zostaną zrealizowane w ramach obchodów Roku Sercańskiego, który rozpocznie się w marcu (w związku ze 175. rocznicą urodzin naszego Założyciela, o. Leona Dehona)  i skupi się na ponownym spojrzeniu na duchowość dehonianską.

Mając na celu przygotowanie Roku Sercańskiego 2018-2019, wydarzenia, które wzmocni związek między naszymi dziełami a naszym charyzmatem, prowincja chilijska zorganizowała swoje zgromadzenie w dniach 2-6 stycznia 2018 roku.

Księża, bracia i seminarzyści pracowali nad planowaniem tej inicjatywy oraz nad realizacją różnych działań, które wymagały wysiłków ze strony wszystkich wspólnot.

W ciągu pięciu dni podjęta została refleksja nad charyzmatem dehoniańskim, znakiem rozpoznawczym Zgromadzenia odziedziczonego po założycielu, ks. Leonie Dehon. Bp Jorge Concha, pomocniczy biskup Santigo, był obecny na spotkaniu. Przewodniczył jednemu z celebracji liturgicznych odbywających się w ciągu tego tygodnia.

Zgodnie z tradycją Prowincji, zakonnicy i seminarzyści z udali się z pielgrzymką na Cmentarz Metropolitalny, aby złożyć hołd pamięci współbraciom, którzy zakończyli podróż na tym świecie. Wspomnienie ich życia zakończyło się celebracją eucharystyczną w Casona Quimey w San Bernardo.

Podczas innen Mszy biskup pomocniczy Pedro Ossadón Buljevic, wprowadził w posługę lektora i akolity braci Claudio Barrientos i Tomás Cerda.

Pod koniec spotkania ks. Johnny Li, Przełożony Prowincji Chile, wręczył seminarzystom Tomasowi Cerdzie i Fabiáne Garayowi krzyże sercańskie jako symbolu ich zaangażowania w głębsze przeżywanie charyzmatu dehoniańskiego.

[Natalia Opazo]

Źródło: http://dehonianos.cl/noticias

Więcej zdjęć na flickr.com