Wkroczono w nowy etap projektu digitalizacji realizowany przez Centrum Studiów Dehoniańskich w Rzymie. Pierwszym krokiem był serwis DehonDocs, który udostępnia w wersji cyfrowej pisma i dokumenty Założyciela naszego Zgromadzenia, o. Leona Dehona. Teraz wystartował portal DehonianaDocs.

Tuż przed Bożym Narodzeniem Centrum Studiów Dehoniańskich (CSD) przygotowało dla nas niezwykły prezent. Portal DehonianaDocs oferuje dostęp do zasobów czasopisma "Dehoniana" i to w pięciu językach. To prawie 45 lat istnienia czasopisma na łamach którego publikowano artykuły na temat ojca Dehona i założonego przez niego Zgromadzenia. Mówimy tu o ok. 1300 artykułach, dziełach 510 autorów, którzy zaangażowali się w odkrywaniu sercańskiej historii, duchowości, charyzmatu i misji.

To bezcenne narzędzie służące pomocą w poszukiwaniu informacji na temat sercańskiego życia jest owocem pracy członków Centrum Studiów Dehoniańskich z Rzymu realizowane z pomocą Data Service z Bolonii. Na stronie sukcesywnie ukazywać się będą artykuły z czasopisma "Dehoniana" wraz z dostępnymi tłumaczeniami w jednym lub kilku oficjalnych języków strony.

W realizację projektu może zaangażować się każdy. Mile widziana jest pomoc w korekcie tłumaczeń. Wszelkie uwagi można przesyłać na adres CSD (kontakt: info.csd(at)dehon.it).

Informacje na stronie generalnej Zgromadzenia www.dehon.it

English

Italiano