Br. Razafiarison Nomena Michel Roberto SCJ z Madagaskaru otrzymał święcenia diakonatu z rąk naszego współbrata bp. Zolile Petros Mpambani SCJ. Uroczystość miała miejsce 12 lutego 2017 r. w Eastwood (RPA) w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.

Bp Zolile w swojej homilii zachęcał brata Roberto, aby był skuteczny w działaniu, delikatny w posłudze, wytrwały na modlitwie i nieustannie starał się służyć, a nie by jemu służono. Cytując sercańskie Konstytucje (pkt. 96) zachęcał br. Roberto, aby nie traktował diakonatu jedynie jako etapu na drodze do kapłaństwa, lecz aby patrzył na ten czas jako okazję do wzrastania dojrzałości ludzkiej i duchowej, w celu pogłębienia świadomości posługi do jakiej zostaje wyświęcony. Bp Zolile zachęcił także wiernych obecnych na Mszy świętej, aby modlili się za nowego diakona, by zaangażował się w głoszenie i życie Słowem Bożym, poprzez które Bóg mówi do człowieka.

We Mszy świętej wzięli udział także: ks. Yvon Mathieu SCJ, przełożony regionu Madagaskar, i ks.. Bernard Tente Sompane SCJ, prowincjał w Republice Południowej Afryki. Wśród koncelebransów znaleźli się także formatorzy z International Dehon Formation House: ks. Kazimierz "Angel" Gabryel SCJ (RSA), ks. Jean-Claude Nkuka SCJ (RDC) i ks. Gilbert Kamta SCJ (CMR), ks. Sanil Michael SCJ (RSA), proboszcz parafii, w której odbyły się święcenia; ks. Krzysztof Grzelak SCJ (RSA), wykładowca w Instytucie Teologicznym św. Józefa w Cedara, i ks. Jean-Paul Amuli SCJ (RDC). Byli także obecni inni kapłani i wierni świeccy, którzy pragnęli być obecni w tym ważnym dla sercańskiej rodziny i całego Kościoła wydarzeniu.

[Louis-Maïdy Kesakri SCJ]

Więcej na stronie generalnej Zgromadzenia: www.dehon.it