W dniu 27 maja 2017 r. w parafii pw. Świętej Trójcy w Tiraspolu w Naddniestrzu, prowadzonej przez księży sercanów, dzieci z diecezji Kiszyniów świętowały Dzień Dziecka.

Spotkanie łączyło się z tematyką 100-lecia objawień Fatimskich. Autobusami zjechało około 300 dzieci, które reprezentowały wszystkie parafie diecezji Kiszyniów. Biskup Antoni Cosa osobiście przywitał gości, a poszczególne grupy przedstawiały Mu skąd przybyli. Następnie każda grupa wraz ze swoimi duszpasterzami pisała swoje prośby do Matki Bożej, które potem były przyczepione do baloników i wypuszczane w powietrze.

Następnym punktem programu była Msza święta. Przed wejściem do kościoła dzieci odegrały krótkie przedstawienie opisujące historię Objawień Fatimskich. W czasie homilii Biskup mówił o roli Maryi w życiu każdego człowieka, jako przykład podając cud w Kanie Galilejskiej. Po Mszy świętej zgromadzone przed kościołem dzieci wypuściły w powietrze baloniki uformowane na kształt różańca wraz z prośbami do Matki Bożej.

Po duchowej strawie przyszedł czas na posiłek dla ciała. Wszyscy goście zjedli smaczny obiad i deser, po czym przeszli do miejscowego Domu Kultury, gdzie obejrzeli krótki spektakl teatralny pod tytułem "Wowa w zaczarowanej krainie".  Scenka mówiła o potrzebie i wartości pracy w życiu dzieci.

Na zakończenie święta biskup Cosa udzielił wszystkim błogosławieństwa i ogłosił, że następne spotkanie w roku 2018 będzie miało miejsce w Kiszyniowie w parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Wszyscy odjechali szczęśliwi dziękując Jezusowi i Maryi za pięknie przeżyty dzień.