Zakończyło się spotkanie sercańskich biskupów w Rzymie, którzy zgromadzili się w Domu generalnym w dniach od 18 do 23 stycznia 2018 roku.

Biskupi byli wdzięczni za zorganizowane specjalnie dla nich spotkanie i zgodnie zasugerowali, że takie spotkania powinny być kontynuowane. Charyzmat dehonianski był bardzo obecny; to pomogło im poczuć głębszy sens bycia Sercanami, odkrywając na nowo sposób świadczenia swej posługi z dostępnością, miłością do Kościoła i do Papieża.

Biskupi i Rada Generalna zostali wzbogaceni dniami refleksji. Przełożony generalny, ks. Heiner Wilmer SCJ, w kończącej spotkanie Eucharystii, widział w obrazie Dawida przed Arką Przymierza związek, który ustanowił król między Bogiem a jego ludem. Jest to zadanie, które każdy może osiągnąć poprzez ponowne odkrycie modlitwy. Modlitwa musi przyjść przed naszymi wieloma zobowiązaniami; przekonujemy się o tym przez całe życie.

To, czego doświadczyli sercańscy biskupi można pojąć w ostatecznym przesłaniu, które wysłali do Zgromadzenia (załączone poniżej) Szukając słów, którymi możnaby podsumować to spotkanie należałoby powiedzieć: "Były to dni poważne przeżywane z radością i dni radosne przeżywane z powagą".

Jako pamiątkę ze spotkania biskupi otrzymali sercańskie krzyżyki wykonane ze srebrnego złomu zebranego w ramach projektu wsparcia dla misji zbieramto.pl działającego w polskiej prowincji księży sercanów.

Poniżej prezentujemy przesłanie końcowe przygotowane przez sercańskich biskupów:

pobierz pdf (English)

pobierz pdf (Italiano)