W atmosferze święta i radości 27 grudnia 2017 r. nasi współbracia z Portugalii obchodzili kolejny Dzień Prowincjalny, naznaczony różnymi momentami niezaprzeczalnej piękności, nie tylko zewnętrznej, ale przede wszystkim wewnętrznej.

Rozpoczęliśmy nasze świąteczne spotkanie od braterskiego dialogu z przełożonym prowincjalnym, który jako ojciec duchowy przedstawił nam historię życia naszej "charyzmatycznej rodziny". Następnie wyruszyliśmy do ołtarza, aby sprawować Eucharystię, która była bardzo emocjonalnie naładowana, nie tylko dlatego, że mogliśmy liczyć na obecność, zawsze pożądaną, naszych trzech biskupów (bp Manuel Quintas, bp José Ornelas i bp António Braga) w tym czasie dziękowaliśmy za dar życia i konsekracji kilku sercanów i chwaliliśmy naszego dobrego Boga za wprowadzenie w posługę lektora i akolity Filipe Rodriguesa.

Po tej chwili świętowania, spędziliśmy miłe chwile przy stole, gdzie, podobnie jak w dniu dzisiejszym, mogliśmy się radować z obecności każdego współbrata, a w rodzinie dzieliliśmy radość z tego świątecznego czasu.

Niech te dni pomagają nam być coraz lepszymi braćmi, którzy zainspirowani przez naszego Założyciela zawsze potrafią śpiewać, jak dobrze braciom żyć w harmonii.

[Tiago da Eira Pereira SCJ]

Więcej zdjęć na stronie prowincji portugalskiej POR: http://www.dehonianos.org/portal/dia-da-provincia-em-alfragide/