Początek stycznia 2017 roku w Brazylii obfitował w wiele ważnych wydarzeń.

 

Święcenia prezbiteratu

Pierwszym ważnym wydarzeniem były święcenia prezbiteratu, które otrzymał nasz współbrat Eduardo Nunes Pugliesi SCJ. Uroczystość miała miejsce 7 stycznia 2017 r. w parafii Najświętszej Maryi Panny z Candelaria. Święceń udzielił bp Edmilson Amador Caetano z diecezji Guarulhos. Następnego dnia neoprezbiter odprawił swoją Mszę prymicyjną.

 

Ewangelizują młodzież

W dniach od 12 do 22 stycznia w Terra Boa (Parana) odbywały się rekolekcje ewangelizacyjne w ramach pierwszego etapu projektu Sercańska Misja Młodych (Missão Dehoniana Juvenil). Przez dziesięć dni dla młodzieży z parafii św. Judy Tadeusza organizowane są spotkania ewangelizacyjne w ramach których mogą m.in. wysłuchać świadectw młodych ludzi związanych z sercanami. Jak mówią sami organizatorzy jest to czas nie tylko ewangelizowania młodych, ale okazja do pogłębienia własnej wiary.

 

Rozpoczęli nowicjat

W tradycyjnej ceremonii, która odbyła się w dniu 14 stycznia 2017 roku, nowicjusze z prowincji brazylijskich powitali 10 młodych ludzi, którzy przybyli do nowicjatu, specjalnego etapu przygotowania do życia zakonnego. Niech Serce Jezusa prowadzi tych młodych ludzi do pogłębienia wiary i powołania.

 

Złożyli pierwsze śluby

W dniu 15 stycznia 2017 roku w parafii świętego Jana Chrzciciela w Barretos odbyła się uroczystość I profesji zakonnej, podczas której śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa złożyło 11 nowicjuszy z wszystkich brazylijskich prowincji (prowincje BSP, BRM, BRE oraz dystrykt BSL). Częścią tej grupy był również jeden Angolczyk, który swoje śluby złoży w swojej ojczyźnie. Poprzez złożone śluby ci młodzi ludzie związali swe losy ze Zgromadzeniem Księży Sercanów, stająch się jego członkami. W ciągu kilku lat będą regularnie odnowiać swoje śluby, aż do dnia ślubów wieczystych. Chwała Bogu za powołania, które nam daje!