W okresie, gdy ksiądz Krzysztof pełnił posługę proboszcza w poprzedniej parafii, Węglówce, powstała Orkiestra Dęta przy OSP Węglówka. Przez całe lata orkiestra towarzyszyła wszystkim uroczystościom kościelnym, a także brała udział w wielu występach i koncertach. W  niedzielę, 15 stycznia, podczas Mszy św. o godz. 12:00 mogliśmy podziwiać występ tej właśnie Orkiestry Dętej, która przybyła do Kalisza na  zaproszenie naszych Duszpasterzy. Dzień wcześniej, w sobotę 14 stycznia muzycy mieli okazję zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu oraz wziąć udział w wieczornej Mszy świętej. Następnego dnia po zakończeniu koncertu mieli okazję zobaczyć Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz posłuchać o historii tego miejsca.

W czasie Mszy św. o godz. 12:00 modliliśmy się wspólnie z Orkiestrą Dętą, która uświetniła swoim występem nasze modlitewne spotkanie. Po zakończeniu Eucharystii miał miejsce koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry oraz solistów z Węglówki. Cały występ miał typowo góralski charakter, o czym świadczyły stroje i atrybuty solistów oraz śpiewane kolędy i recytowane życzenia. Podczas Mszy św. i koncertu mieliśmy okazję podwójnie, muzyką i modlitwą dziękować Bogu za wspaniały dar Bożego Narodzenia. We Mszy św. uczestniczyło wielu parafian i gości, za co serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na tę uroczystość.

Orkiestra Dęta OSP Węglówka została reaktywowana po prawie pięćdziesięciu latach na wiosnę 2011 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza parafii Węglówka, ks. Krzysztofa Ligockiego SCJ, władz samorządowych oraz członków Rady Parafialnej. Obecnie liczy około 30 osób,  kapelmistrzem jest p. Janusz Paluch z Krakowa, a dyrektorem p. Józef Paryl z Węglówki. Działalność Orkiestry jest powiązana z jednostką OSP w Węglówce. W obecnym roku Orkiestra zdobyła pierwsze miejsce podczas Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Myślenicach. 

[Ł.P.]

Więcej zdjęć na stronie parafialnej: http://bratalbert.scj.pl/strony/koncert-koled