Tradycyjnie w czwartą środę stycznia świętowaliśmy urodziny Matecznika. To już cztery lata działalności naszej wspólnoty. Mam szczególny sentyment do tej daty, bo dokładnie trzy lata temu na pierwszych urodzinach rozpoczęła się moja przygoda z Matecznikiem i trwa do tej pory. Dziś sama miałam okazję organizować nasze świętowanie i piekłam tort Sachera z tej okazji. Ponieważ przeważały maluchy w wieku 7 miesięcy, mogłyśmy śmiało same delektować się tą czekoladową ucztą.

Nie obyło się też bez zabawy balonami (zwłaszcza z ich pompowaniem przez tych, którzy przyszli pierwsi) oraz rozmowami. Dzięki zbliżonemu wiekowi naszych maluchów można śmiało porównać etapy rozwoju i wymienić się doświadczeniami o rozszerzaniu diety, raczkowaniu czy przedszkolnych doświadczeniach w przypadku starszych dzieci. Niestety wszystkie nasze przedszkolaki dopadło przeziębienie i nie wszystkie mamy mogły dotrzeć na spotkanie. Mam nadzieję, że luty będzie łaskawszy pod względem chorobowym i będziemy mogli się spotykać w kolejnym roku działalności przynajmniej w tak licznym gronie jak dzisiaj.

Matecznik to grupa mam wraz z dziećmi, spotykająca się w każdą II i IV środę miesiąca o godz. 15:30 w salkach przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Plaszowie. Gdy tylko słońce świeci spotkania przenoszą się do ogrodu, znajdującego się na terenie parafii. Grupa - dość młoda, bo działająca od początku 2014 roku - skupia mamy, które szukają odpowiedzi na wiele pytań związanych z wiarą i wychowaniem. "Jeśli Bóg posiada swą świątynie w sercu matki to ma swą świątynie całym domu" - tą radością chcemy się dzielić niezależnie od wieku, wyznania, czy przynależności społecznej każdej kobiety - matki.

Warto zaznaczyć, że na każdym spotkaniu dzieci mogą skorzystać z maty edukacyjnej oraz trzech koszy zabawek, gier, bajek itp. Prawie zawsze na spotkaniu pojawiają się wspaniałe panie, które troszczą się o dzieci i zapewniają im dużo atrakcji, a matkom chwilę na łyk herbaty.

Więcej na temat Matecznika można dowiedzieć się na stronie: http://www.krakow.scj.pl/matecznik-spotkania