MaMY kolejną studnię dla Batchoro w Czadzie! Tym razem z Lubartowa! Pochmurna i zimna niedziela 22. stycznia 2017 roku upłynęła naszym wolontariuszom pod znakiem zbiórki w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie.

Parafianie ks. Piotra Stańczaka byli niezwykle hojni i udało im się pobić srebrno-złoty świdnicki rekord z poprzedniego tygodnia. Zostawili w naszych słoikach 3092 gramy srebrnego złomu i 51 gramów złota oraz kupili 153 sercańskie krzyżyki. To wystarczy na jedną studnię. DziękujeMY! 

Tydzień wcześniej homilię na niedzielnych Mszach głosił w Lubartowie ks. Piotr Chmielecki SCJ. Opowiadał o działalności Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów i projekcie, na który przeznaczamy teraz wszystkie dochody z akcji „srebro na wagę złota”, a o którym więcej piszemy tu http://zbieramto.pl/srebro-przetopione-na-studnie/. Później przy kościele stanęli nasi wolontariusze, którzy rozdawali ulotki, zbierali srebrny i złoty złom oraz rozprowadzali sercańskie krzyżyki – i srebrne, i drewniane. Jak podkreślają wolontariusze, ponury dzień rozświetlała im życzliwość i hojność parafian oraz ciepłe przyjęcie przez księdza proboszcza, który zaprosił ich na gorącą herbatę i śniadanie. Warto podkreślić, że ks. Piotr Stańczak już drugi raz gościł nas w swojej parafii: pierwszy raz zaprosił nas do Piask, gdzie wcześniej był proboszczem. Wtedy mieszkańcy Piask pobili rekord „krzyżykowy” – rozeszło się wówczas w piaseckiej parafii najwięcej krzyżyków sercańskich spośród wszystkich naszych parafialnych akcji prowadzonych w całej Polsce. Zbiórka była bardzo owocna – dochód pozyskany ze srebra i złota (które trafią do rafinacji, a później zostaną przetopione na sercańskie krzyżyki) oraz nabytych przez parafian krzyżyków wystarczy na wybudowanie kolejnej studni w jednej z wiosek parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Batchoro w Czadzie. Głębinowa studnia, która nie wyschnie podczas pory suchej i zapewnia stały dostęp do pitnej wody w tym nękanym suszą, epidemiami i nieurodzajem kraju jest najcenniejszym darem dla mieszkańców Batchoro.

Źródło: http://zbieramto.pl/lubartow-jeszcze-bardziej-rekordowy-niz-swidnik/