W niedzielę 17 czerwca 2020 r. podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dziękowaliśmy Bogu za 60 lat kapłaństwa ks. Ernesta Budyna i 30 lat kapłaństwa ks. Stanisława Wowry.

Mszy świętej przewodniczył ks. Stanisław Wowra. W koncelebrze uczestniczyła większość współbraci ze wspólnoty zakonnej w Sosnowcu, w tym również ks. Józef Glücklich, który po dwumiesięcznym pobycie w szpitalu powrócił niedawno do domu. Ksiądz proboszcz w słowie końcowym wspomniał o długoletniej pracy duszpasterskiej ks. Ernesta Budyna na Białorusi. Ksiądz Ernest był jednym z pierwszych polskich Sercanów, którzy tworzyli naszą sercańską obecność na Białorusi. Pracował najpierw jako proboszcz w Lacku, a potem długie lata w Grodnie. Był bardzo cenionym kapłanem w diecezji, czego przejawem był fakt, że ksiądz biskup Kaszkiewicz osobiście żegnał i dziękował ks. Ernestowi za jego pracę na Białorusi.

Ks. Stanisław Wowra w swoim życiu kapłańskim pracował zwłaszcza na dużych naszych parafiach – w Bełchatowie, w Sosnowcu, ale również kilka lat w naszym wydawnictwie Dehon. W pracy na parafii znany jest z tego, że dobrze zna się na sprawach kancelaryjnych. Oprócz duszpasterstwa parafialnego łączy swoje pasje żeglarskie i narciarskie z przekazywaniem wiary młodym ludziom podczas sercańskich rekolekcji dla młodzieży, w których od wielu lat wspiera ks. Bogdana Kutę i gdzie uczy młodzież jazdy na nartach i sztuki żeglowania.

Słowa gorących życzeń przekazały kapłańskim Jubilatom przedstawicielki Stowarzyszeń Maryjnych i Straży Honorowej z sosnowieckiej parafii.