Po raz pierwszy w swej historii 30 kwietnia 2017 r. parafia p.w. błogosławionego Izydora Bakanja (Butembo, Republika Demokratyczna Konga) przeżywała święcenia prezbiteratu, których udzielono diakonowi Ushindi Kambale Sahani SCJ. Uroczystość została przygotowana z wielką radością przez lokalną wspólnotę. Proboszcz, ks. Mateus, zmobilizował parafian, aby każdy mógł się zaangażować w jeszcze lepsze przygotowanie uroczystości.

Uroczysta Msza święta rozpoczęła się o godz. 10.20 pod przewodnictwem bpa Sikuli Paluku, ordynariusza miejsca. Wzięło w niej udział ponad 5000 osób, albowiem nikt nie chciał przegapić tak niezwykłego wydarzenia. Wszyscy bez wyjątku mieszkańcy chcieli zobaczyć na własne oczy jak wygląda obrzęd święceń nowego kapłana. Całe szczęście, że na zewnątrz umieszczono głośniki dzięki którym to, co działo się wewnątrz niosło się daleko poza mury świątyni, która nie była w stanie pomieścić tak wielkiego tłumu.

Ks. Ushindi Kambale Sahani SCJ swoją pierwszą Mszę świętą odprawił w poniedziałek 1 maja 2017 r. w parafii św. Kizito di Bulema. Dzięki składamy Bogu za dar nowego kapłana, któremu życzymy owocnej posługi kapłańskiej.

Informacje na stronie generalnej Zgromadzenia www.dehon.it

English

Italiano