Piętnaście rodzin wraz ze swoimi pociechami brało udział w kolejnej już edycji rekolekcji o wychowaniu i komunikacji. Cieszą się one niezwykłą popularnością, dlatego i tym razem lista rezerwowa była tak samo długa jak lista uczestników. O atmosferze i rekolekcyjnych treściach niech zaświadczy poniższa relacja:

Czas spędzony na rekolekcjach był czasem niezwykle bogatym. W tym wypadku bynajmniej nie jest to banalny slogan, który często używamy, by określić czas lub stan, który przeżyliśmy na katolickich spotkaniach.

Czas wolny jest dla naszej rodziny tak cennym i niezwykłym darem, iż przed podjęciem decyzji solidnie rozważamy argumenty za i przeciw.

Wybór tego miejsca, a co najważniejsze tematyka oraz forma rekolekcji to piękny dar, który otrzymała wraz z moją rodziną na całe życie. Park, las, zbiornik wodny, place zabaw, boiska, skatepark, to walory które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie klasztoru i pozwalają aktywnie z rodziną spędzić czas wolny. Jednak nie to jest najważniejsze.

Najważniejsze jednak to warsztaty, w których mogliśmy uczestniczyć wspólnie z mężem. Stanowiły one dla nas źródło praktycznej wiedzy o komunikacji z dziećmi i ze sobą nawzajem. Warsztaty mimo, że dotyczyły trudnych problemów były prowadzone ciekawie, z szacunkiem dla drugiego człowieka i z poczuciem humoru. Z czystym sercem i sumieniem polecamy.

– Agnieszka i Irek

Więcej zdjęć na stronie domu rekolekcyjnego w Kluczborku