To dla nas historyczny moment. Po pierwsze dla Polskiej Prowincji Księży Sercanów, która jest fundatorem Fundacji Profeto.pl. Jest to bowiem mocne nawiązanie do naszego założyciela o. Jana Leona Dehona, który już w XIX w. działał na ówczesnym rynku medialnym i zachęcał nas do wyjścia z zakrystii i poszukiwania nowych form ewangelizacji.

Dla Fundacji Profeto.pl jest to zwieńczenie ponad 1,5 rocznego żmudnego procesu, który kosztował nas wiele sił i zaangażowania. Ale dzień 30 marca 2017 r. wynagradza nam wszystko. Jesteśmy szczęśliwi, że robimy ten wielki krok naprzód, a Radio Profeto wchodzi w świat radiofonii przygotowane pod względem technicznym i programowym. Chcemy więc świętować wraz z naszymi słuchaczami, którzy od prawie 3 lat są nam wierni w Internecie. Bez ich zaangażowania duchowego, materialnego i po prostu przyjaźni, nie byłoby to możliwe. Jestem wzruszony i wdzięczny wszystkim, którzy nam zaufali!

Przyznanie koncesji pociąga za sobą konkretne wyzwania. Chcemy zmienić LOGO Radia Profeto. To odważna decyzja, ale podyktowana zarówno obecnymi trendami, jak i koniecznością odświeżenia wizerunku. Nie ma lepszego momentu na taką zmianę jak konieczność wpisania w logotyp przyznanej częstotliwości 92.1 FM.

Chcemy też oczywiście rozwijać się programowo, choć spokojnie i bez wywracania kursu do góry nogami. Najważniejsze dla nas nadal pozostaną: chrześcijańska muzyka, programy publicystyczne i ewangelizacyjne, poranki na żywo oraz transmisje LIVE z wydarzeń ewangelizacyjnych. Nadal będziemy stronić od newsów oraz polityki, by nasza antena zawsze była tą, która łączy, a nie dzieli! Przyznana koncesja zwiększa też naszą przestrzeń, w której będziemy nadawać. Cieszymy się więc, że dotrzemy do nowych ludzi w gminach: Budzów, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Lubień, Maków Podhalański, Myślenice, Pcim, Stryszów, Sułkowice, Tokarnia oraz systemie DAB+ nadawanym testowo z Przechyby k. Nowego Sącza. Stajemy się też jedyną rozgłośnią nadającą na FM-ie w archidiecezji krakowskiej, która ma tylko i wyłącznie program religijny od strony programowej, jak i muzycznej. 

Oczywiście nie spoczniemy na laurach. Chcemy włączyć się bardzo mocno w rozwój radia cyfrowego DAB+ i zawalczyć o jeszcze kilka miejsc, na których terenie są do rozdysponowania wolne częstotliwości. Mamy nadzieję, że wczorajsza decyzja KRRiT (zobacz TUTAJ!) będzie dla nas początkiem kolejnej wielkiej przygody w dziele ewangelizacji! 

Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami, 

ks. Michał Olszewski SCJ 

wraz z całą Grupą Profeto