W 38.rocznicę wyboru kard. Karoly Wojtyły na Stolicę św. Piotra, a także w dniu, w którym w Polsce obchodzi się święto państwowe ustanowione przez Sejm RP i dedykowane świętemu papieżowi, kościół św. Jana Pawła II został uroczyście poświęcony i oddany w opiekę wszechmogącemu Bogu. 

Uroczystości przewodniczył Metropolita Krakowski kard. Stanisław Dziwisz przy współkoncelebrze wielu biskupów i kapłanów z Polski i zagranicy. We Mszy św. wzięła udział Prezes Rady Ministrów - Pani Premier Beata Szydło, Minister w Kancelarii Premiera - Beata Kempa, Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, Prezdyent Miasta Krakowa, Wojewoda małopolski i wielu parlamentarzystów, przestawicieli magistratu i województwa.

W liturgiczne przygotowanie tej uroczystości zaangażowany był nasz współbrat, ks. dr Stanisław Mieszczak SCJ. "Poświęcenie kościoła, nazywane czasami także konsekracją, jest wyjątkowo uroczystą i wzruszającą celebracją. W akcie tym dana wspólnota, pod przewodnictwem swojego biskupa, oddaje na chwałę Boga i na potrzeby wiernych, budynek kościoła, przez nich wybudowany i wyposażony. Obecność biskupa podkreśla, że akt ten dokonuje się zatem nie tylko w ramach tejże wspólnoty, ale w całym Kościele partykularnym (diecezji), a nawet powszechnym. U fundamentów tego wydarzenia jest wiara wspólnoty, która pragnie mieć miejsce szczególnego spotykania się z Bogiem." - mówi ks. Mieszczak.

Więcej informacji i zdjęć na stronie Sanktuarium Jana Pawła II

Zdjęcia: ks. Paweł Kummer