Eucharystia, której przewodniczył Przełożony Polskiej Prowincji Księży Serca Jezusowego, Ks. Wiesław Święch, otworzyła kolejne karty historii Ruchu Sercańskiej Mlodzieży. Przedstawiciele z kilku sercańskich parafii ( Kraków Płaszów, Florynka , Stadniki i Sosnowiec) zdecydowali się kontynuować swoją formację w RSM-ie. Natalia, Zuzanna, Filip i Szymon już oficjalnie należą do tej wspólnoty, natomiast : Zofia, Weronika, Renata, Anna, Michał i Aleksandra otrzymali z rąk Ks. Prowincjała Krzyż. Gest przyjęcia sercańskiego krzyża otwiera kolejny etap przygody w RMS-owej rodzinie.

Dzisiejszy dzień jest  wyjątkowy. Wyjątkowo więc, wybrzmiała BAJKA POŁUDNIOWA. Ks. Kazimierz Dadej SCJ nawiązując do patronów dnia dzisiejszego, Św. Piotra i Św. Pawła, zatrzymał nas nad prawdą o tym, że mimo różnorodności i odmienności, Duch chce nas utkać z tej samej miłości.

Woda, która jest symbolem życia oraz miłości, może wypełniać to puste miejsce w sercańskim krzyżyku. Piotr i Paweł swoją misję wypełnili i zakończyli, teraz czas na nas.

„ Pójdźmy tworzyć nowy świat…"

Więcej zdjęć na stronie www.sercanskie.pl