Pielgrzymki, rekolekcje, spotkania

 

Wydawałoby się, że w wakacje nic się nie dzieję i trzeba poczekać na nowe rozpoczęcie nowego roku szkolnego, kiedy to na nowo wszystko wraca do życia. Haaaa tylko nie wiadomo jak to będzie tego roku. Oj namieszała ta Korona, oj namieszała.

Jednak w czasie wakacyjnym dopiero się dzieje. Najprawdopodobniej, nie w tak dynamiczny sposób jak normalnie. Jednak, dzięki Bogu, i za rozluźnienia w restrykcjach, w niemniej dynamiczny sposób można było zrealizować wiele dzieł.

W wielu miejscach odbywają się rekolekcji młodzieżowe i rodzinne. Różne spotkania w naszych parafiach. Do zapoznania się ze mnogością dzieł, należałoby przebiec przez niezmierzone przestrzenie Internetu. Spróbujmy przedstawić choć kilka z nich.

 

Pielgrzymka w drodze

 

Młodzież miała okazję przeżyć szczególne rekolekcje w drodze mówi ks. Franciszek Wielgut SCJ.

Pielgrzymka to też REKOLEKCJE - tylko w drodze 👣😇 radością było pielgrzymować do Matki Bożej Częstochowskiej razem z Sercanami w grupie nr 6 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej, tym bardziej, że w tym roku wiele grup pielgrzymkowych nie wyruszyło w drogę. Bogu dzięki za ten cudowny czas! 😃 Było bardzo słonecznie, wręcz upalnie ☀️😄 ale najjaśniej świeciły serca pielgrzymów ♥️ W drodze polecaliśmy Maryi dzieło Sercańskich Rekolekcji Młodzieżowych oraz wszystkie intencje uczestników naszych rekolekcji 🙏
Zapraszamy na pielgrzymkę za rok! 😃😁

 

Na rekolekcjach można też popływać, jak nie wpław to jakąś łajbą. Taką możliwość dawały „Rekolekcje pod żaglami”.

Za nami rekolekcje na mazurskich jeziorach ⛵🌊☀️
Przepłynęliśmy ponad 100 km zaczynając od jeziora Niegocin, przez jezioro Boczne, Jagodne, Szymon, Tałtowisko, Tałty, Mikołajskie, Śniardwy, Bełdany i Ryńskie, kończąc rejs również na Niegocinie. Codziennie spotykaliśmy się na wspólnej modlitwie i Mszy świętej rozważając fragmenty Ewangelii opisujące wydarzenia na jeziorze. Był to piękny czas, w którym odkrywaliśmy Bożą obecność w naturze, drugim człowieku i w nas samych. Dzięki naszym kapitanom poszerzaliśmy swoją wiedzę na temat żeglarstwa, a wieczorami śpiewaliśmy szanty przy ognisku 🔥🎸❤️
Bogu niech będą dzięki za ten czas!

A i więcej zdjęć można podglądnąć na ALBUMIE.

 

W inny sposób rekolekcje przeżywały rodziny. Tutaj rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli się spotkać ze sobą i Słowem Bożym.

 

Szybko czas minął w Gliczarowie

Chwała Panu za małżeństwa i rodziny! ☺️🙏 Za ich miłość i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich 🥰
Dzisiaj kończy się pierwszy turnus rekolekcji wędrownych dla rodzin w Gliczarowie Górnym. Dziękujemy szczególnie Idze i Konradowi Grzybowskim, którzy byli z nami i dzielili się swoją wiarą oraz doświadczaniem miłości Boga w swoim małżeństwie i rodzinie 😇

Czas tak szybko leci, a turnusy trwają. Pozdrawiamy z II turnusu rodzinnego w Gliczarowie Górnym. Miny maluchów zdradzają, że bawią się świetnie!

 

A tutaj jak wyglądał I turnus rekolekcji dla rodzin w Gliczarowie Górnym w obiektywie ks. Franciszka Wielguta SCJ

Galeria: Zobacz TUTAJ

 

Nie inaczej radośnie i dynamicznie było w Kluczborku.

 

Inaczej niż zwykle - w tym wakacyjnym okresie gościmy rodziny, które są zainteresowane prywatnym przyjazdem na “Wakacje z Bogiem w Kluczborku”. Ostatni tydzień był zatem wypełniony rodzinami, które zechciały doznać nieco wypoczynku – zarówno fizycznego jak i duchowego. Wszystkich chętnych na przyjazd w dowolnym terminie, prosimy o zgłoszenie poprzez formularz na naszej stronie internetowej – https://www.domrekolekcyjnykluczbork.pl/kontakt/

 bądź mailowo poprzez adres – kluczborksercanie@gmail.com

 

Inne spotkanie z rodzinami przybiera następująca inicjatywa:

Niedzielne Eucharystie 💒w Przystani dla rodzin mają swój niesamowity klimat! "Szczęśliwe 👀 wasze, że widzą i 👂👂, że słyszą"! Dobrej niedzieli kochani!

 

Bo u nas jest atrakcji co nie miara 🎉 dla całej 👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧!
Ostatnio odkrywaliśmy #MałaPanew na 🚣🏻 oczywiście 💪🏻
No i klasztorne kiełbaski na ognisku. Mniam :)

W sierpniu (10-12 i 20-27) w naszym domu mamy jeszcze wolne miejsca!

 

 

No i tematyczne spotkania rodzin.

Rekolekcje małżeńskie pod nazwą "Teologia Ciała" w Kluczborku.
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji warszawsko-praskiej zorganizowało w Kluczborku rekolekcje pt. „Teologia Ciała”. Bazowały one na Piśmie św. oraz nauczaniu św. Jana Pawła II-go dotyczącego małżeństwa i rodziny. Piętnaście rodzin przez cały tydzień zgłębiało wiedzę przekazywaną przez prowadzących Marzenę i Tomasza Kaczorowskich oraz ks. Zbigniewa Rajskiego. Przykład i świadectwa par małżeńskich pomagał uczestnikom rekolekcji odpowiedzieć sobie jak wygląda ich wzajemna relacja.
Rekolekcje rozpoczęto od przypatrzenia się stanowi pierwotnej niewinności małżonków, następnie uczestnicy rekolekcji patrzyli na grzech pierwszych rodziców i swój własny, potem starali się poznać i doświadczyć miłości Boga, która odkupiła małżonków, następnie odkrywali wielką tajemnicę sakramentu małżeństwa. Zaś na końcu próbowali dostrzec owocność swojej małżeńskiej miłości.
Rekolekcje zakończyły piękne świadectwa pokazujące wartość tego spędzonego na modlitwie i odpoczynku czasu. Wielu uczestników obiecywało powrót do „Przystani dla rodzin” w Kluczborku.

 

Nie można zapomnieć o tych, którzy w tym czasie w Pielgrzymkach szli i modły swoje i nasze zanosili.

 

Radomska „6ta”

Jakże inne tego roku były i jeszcze idą pielgrzymki do Częstochowy. W dużej mierze bardzo okrojonych i zredukowanych, by wpisać się w normy obowiązujących restrykcji.

Kilka naszych grup już doszło do tronu Matki Boskiej w Częstochowie. Na pewno największą grupą była nasza „6tka” idąca z Radomia. Na pewno też, właśnie z tą grupą, można było w jakimś zakresie pielgrzymować „OnLine”. Obecność Radio Profeto i nadawane audycje, jak również opisy kolejnych dni pozwalały na łączność duchową z idącymi pielgrzymami.

 

Kalisz: pw. św. brata Alberta Chmielowskiego

W tym roku ze względu na pandemię  piesza pielgrzymka miała wymiar symboliczny. Z każdej grupy przez jeden dzień szło  15 osób, nasza grupa pielgrzymowała 12 sierpnia z Wielunia do Kłobucka, natomiast 13 sierpnia w dniu wejścia na Jasną Górę mogło pielgrzymować z naszej grupy 50  osób.

Sosnowiec: Parafia Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu-Środuli

Sosnowiecka pielgrzymka na Jasną Górę
W niedzielę 09. sierpnia rozpoczęła się Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Olkusza. Uczestniczyli tylko Kapłani pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Grzegorza Kaszaka. 13 sierpnia cała grupa weszła do Częstochowy. Z relacjami i zdjęciami można się zapoznać na stronie pielgrzymki: https://pielgrzymka.sosnowiec.pl/.

 

Bełchatów

Oczywiście czekamy na pielgrzymkę z Bełchatowa, naszej grupy „Białej”, która, jak już wiadomo, będzie pielgrzymowała w tak odmienny sposób.