Święcenia diakonatu

"Drodzy szanowani ojcowie i bracia w Chrystusie: Niech Zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus przynosi pokój i radość w naszym życiu i służbie. Nasze serca napełniają się radością i wielkie rzeczy dzieją się z nami, gdy jesteśmy z Panem. Pan wybrał nas, aby służyć w swojej winnicy jako diakon. Dziękuję Bogu wszechmogącemu, Maryi Matce i wszystkim naszym ojcom i braciom sercanom."

Tymi słowami swoją radość z przyjętych święceń wyraził jeden z nowych sercańskich diakonów z Dystryktu indyjskiego.

Święcenia diakonatu odbyły się w Bazylice Santa Cruz, Fort Cochin w Kerali, około godz. 15.oo. W 14-osobowej grupie, oprócz 2 sercanów, znaleźli się także klerycy z innych wspólnot zakonnych i diecezji. "Bp Józef Kariyil wyświęcił nas na diakonów, a wielu księży, sióstr, wiernych brało udział i modliło się za nami." - wspomina jeden z sercańskich diakonów. W swej homilii biskup mówił m.in., że są teraz diakonami całkowicie oddanymi Bogu i Kościołowi, nie tylko podczas posługi duszpasterskiej, ale także poza kościołem służą ludowi.

I profesja

To był szczęśliwy dzień dla naszego indyjskiego Dystryktu, gdzie sześciu nowicjuszy złożyło pierwsze śluby w dniu 1 maja 2017 roku w Sacred Heart Ashram w Nambur. Obchody rozpoczęły się od Eucharystii o godz. 6:00. Liturgii przewodniczył przełożony Dystryktu, ks. Thomas Vinod SCJ. Po Eucharystii została pobłogosławiona nowa figura, która jest repliką Piety Michała Anioła.

Po błogosławieństwie nowej figury wszyscy przenieśli się na boisko do koszykówki, gdzie neoprofesi pokroili ciasto wraz z ich mistrzem nowicjatu i przełożonym Dystryktu. Następnie wszyscy zjedli razem śniadanie.

W uroczystości wzięli udział sercanie: księża, bracia i seminarzyści, a także księża i siostry z innych zgromadzeń. Dziękujemy Panu Bogu za Jego błogosławieństwo i łaskę dla nas.

Przyjęcie do postulatu

15 maja 2017 r. 12 braci rozpoczęło swój postulat. Uroczystości odbyły się w Dehon Vidya Sadhan. Wieczorem o godzinie 6:30 miała miejsce Msza święta, której przewodniczył ks. Thomas Vinod SCJ, przełożony Dystryktu indyjskiego (IND). Postulanci byli bardzo zadowoleni z obecności ojców i braci z naszych sercańskich wspólnot. Po obiedzie wszyscy udali się na uroczystą kolację. Módlmy się za naszych postulantów.