O naszych dzisiejszych Gościach : Annie i Karolu Wilczyńskich można przeczytać na islamistablog.pl. Jest to młode małżeństwo z Krakowa, które wykazuje się ogromną odwagą, wrażliwością i tym, że pragną każdego dnia kierować się zasadami Ewangelii.

Pani Anna jest islamistą i tłumaczem. Pan Karol to dziennikarz. W czasie SDM-owego spotkania podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z wojną, Syrią i cierpieniem ludzi, którzy mieszkają w Aleppo czy Damaszku.

Ile wiemy o Syrii, o trwającej tam wojnie, o stronach konfliktu, o tym jak możemy pomagać?

I ile wiemy o zwykłym życiu, rodziny, dziecka, nastolatka, mamy czy młodego mężczyzny, którego ojczyzną jest właśnie Syria, Liban, Iran czy Irak? Czy pamiętamy, że w czasie, gdy Polska była targana przez  wojenną zawieruchę to właśnie Syria i Liban pomogła polskim uchodźcom?

Dzięki naszym Gościom, my już wiemy.

W mieście, którym toczy się wojna, spadający pocisk nie pyta czy to jest dom katolika, muzułmanina, ateisty, Kurda, Irakijczyka, Syryjczyka, Rosjanina, bogacz, czy biedaka. Cierpienie jest tam uniwersalne, dotyka każdego.

Co zrobić, by w świecie pełnym podziału i różnic była MIŁOŚĆ? Nieodzowne jest tutaj wybaczenie.

Miłość pośród cierpienia może przetrwać. Pani Ania i pan Karol zobaczyli miłość , która przejawia się we WSPÓŁPRACY. Opowiadali o wspaniałych ludziach, wolontariuszach, którzy kierują się zasadą: „ Zróbmy coś razem, by dobro było dla wszystkich.”

Pomagać trzeba mądrze. W mądrości również przejawia się miłość. I pamiętajmy, w każdej, ale to w każdej sytuacji jest możliwe rozwiązanie, u podstaw którego jest MIŁOŚĆ!

Więcej zdjęć na stronie www.sercanskie.pl