W dniach 9-11 czerwca 2017 r. miało miejsce w naszym domu prowincjalnym w Warszawie kolejne spotkanie młodych ludzi aktywnie udzielających się w wolontariacie misyjnym Księży Sercanów. Tym razem w ciągu weekendu brało w nim udział 13 uczestników. Czas wspólnie spędzony był okazją do budowania wspólnotowych więzi, dzielenia się wizją dalszego rozwoju wolontariatu, a także wspólnej Mszy świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W czasie wolnym cała grupa zwiedzała ogrody pałacu wilanowskiego, a także przygotowywała sercańskie krzyżyki kontunuując dzieło zbieramto prowadzone przez lubelski oddział Sekretariatu misji.

W sobotnie popołudnie zaproszony gość – misjonarz ks. Marek Przybyś SCJ z RPA – dzielił się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami z pracy misyjnej, a także przybliżył historię kraju w którym pracuje i zaprezentował szereg zdjęć. Niedziela była związana z akcją zbierania srebrnego złomu w parafii Miłosierdzia Bożego na warszawskiej Pradze. Kolejne spotkanie wolontariatu jest przewidziane na koniec listopada.

[ks. Zbigniew Chwaja SCJ]