Generacja „młodszych“ ministrantów spotkała się w czwartek 9 lutego 2017 roku o godzinie 19.15 przed Najświętszym Sakramentem. Adoracje prowadził ks. Artur Makara SCJ, duchowy opiekun ministrantów w parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Maksymilina Kolbego w Zagrzebiu – Chorwacja.

Przy organizacji tego spotkania ministrantów, których w parafii jest ponad 70 - licząc wszystkie generacje: ojców, studentów, uczniów szkół średnich i podstawowych - pomógł Luka Mlinarić, długoletni ministrant i animator Młodzieży sercańskiej.

Intencje adoracji były różne, ale w duchu sercańskim: wynagrodzenie za grzechy, modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do Zgromadzenia Księży Sercanów.

Oprócz regularnych cotygodniowych spotkań ministranci spotykają się podczas oglądania filmów religijnych oraz innych, korzystnych dla duszy i ciała.

Przed nimi „pielgrzymka“ do muzeum błogosławionego Alojzego Stepinaca, które znajduje się w pobliżu zagrzebskiej katedry, a od parafii odległego o 10 km oraz odwiedziny kościoła greokatolickiego w Zagrzebiu, gdzie pracuje ks. Danijel Hranilowić, proboszcz tamtejszej parafii, a pochodzący z parafii którą prowadzą księża sercanie w Trnovčici.

[Jelena Vukovic | z chorwackiego przetłumaczył ks. Andrzej Wośko SCJ]