Poprzez poświęcenie pracy Pana kontynuowane, więc głównym tematem arcybiskupa Palembang, Mgr. Aloysius Sudarso SCJ. Wobec spadku powołań do życia zakonnego i kapłańskiego na całym świecie, sercanie z prowincji indonezyjskiej są wdzięczni za obfite błogosławieństwo wezwanych do kapłaństwa w naszym Zgromadzeniu.

W środę, 07 lutego 2018 r. w St. Francis de Sales Palembang zostało wyświęconych 5 odważnych młodych ludzi, przez włożenie rąk bpa Aloysius Sudarso SCJ, ordynariusza Palembang, w obecności ok. 150 kapłanów. Pięciu młodych mężczyzn z różnych środowisk etnicznych i kulturowych zjednoczyło się w miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa i stali się sercańskimi kapłanami. "Ci, którzy są słabi jak ludzie, otrzymali siłę, aby kontynuować dzieło Boga, ofiarowując się jako Jego kapłani" - powiedział bp Alojzy w swojej homilii.

Tych pięciu nowych kapłanów, którzy są sercanami, gotowi na nowe zadanie, zadanie, które z pewnością nie jest łatwe, obowiązek służenia Kościołowi na całym świecie, udział w dziele sercańskim w innych częściach świata. Tak powiedział przełożony prowincji indonezyjskiej, ks. Aleksander Sapta Dwihandoko SCJ. Są to: Hendrikus Hendrik Ardianto SCJ, który zostanie wysłany do dalszych studiów i pracy jako misjonarz w Stanach Zjednoczonych; Andreas Sudi Novianto SCJ zostanie wysłany, aby dołączyć do kursu formatorów w Rzymie; Emilianus Etrodismas SCJ będzie pracował w parafii św. Piotra; Antonius Tugiyatno SCJ został wysłany jako proboszcz parafii St. Maria Biak Papua, Bonifacy Juspani Lase SCJ został wysłany jako wikariusz w parafii św. Piotra w Timika Papua.

Entuzjazm obecnych tu ludzi był niezwykły, o czym świadczy obecność około 1500 osób, które dały wsparcie i potwierdzenie nowym sercańskim kapłanom. "Nie bój się, jestem z tobą", cytat z księgi proroka Izajasza stał się mottem nowych kapłanów, którzy wierzą, że Najświętsze Serce Jezusa zawsze będzie towarzyszyć ich drodze powołania.

Źródło: http://scj-indonesia.blogspot.co.id/2018/02/jangan-takut-aku-menyertaimu.html