2 lutego 2017 roku podczas Mszy świętej w kościele katedralnym w Aliwal (Republika Południowej Afryki) prowincja RSA świętowała inaugurację nowego prowincjała i zarządu prowincji. Bp Adam Musiałek SCJ, ordynariusz diecezji De Aar przewodniczył liturgii, którą koncelebrowali ustępujący prowincjał, ks. Marek Przybyś SCJ, oraz nowowybrany przełożony, ks. Bernard Tente Sompane SCJ. Ks. Marek wygłosił homilię, a ks. Bernard złożył wyznanie wiary. W krótkim wystąpieniu wyraził również wolę prowadzenia prowincji, aby rozwijała się jeszcze dynamiczniej, wzmacniając w sobie charyzmat sercański i ducha braterstwa w służbie dla Kościoła Południowoafrykańskiego. Bp Adam udzielił błogosławieństwa nowemu przełożonemu prowincjalnemu i jego radzie na najbliższe trzy lata ich posługi.

W skład nowego zarządu weszło także dwóch Polaków: ks. Piotr Surdel SCJ oraz ks. Krzysztof Grzelak SCJ.

Ks. Bernard jest drugim sercaninem z Południowej Afryki, który został wybrany prowincjałem. Pierwszym był ks. Zolile Petros Mpambani, który zaledwie trzy miesiące po objęciu funkcji prowincjała (2 luty 2013) został mianowany biskupem diecezji Kokstad.

Więcej na stronie generalnej Zgromadzenia www.dehon.it:

English

Italiano

Na zdjęciu od lewej: ks. Piotr Surdel SCJ z Polski; ks. Ntsikelelo Bambatha SCJ z RPA; prowincjał ks. Bernard Tente Sompane SCJ z RPA; ks. Krzysztof Grzelak SCJ z Polski i ks. Sanil Michael SCJ z Indii.