W ostatnich dniach współbracia z Angolii powitali ważnych gości. Jako pierwszy przybył br. José Manuel SCJ z Portugalii, który rozpoczyna swoją posługę misyjną na kontynencie afrykańskim. W poniedziałek 16 stycznia podczas uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył prowincjał ks. José Agostinho de Sousa SCJ, br. Jose otrzymał misyjny krzyż i błogosławieństwo z posłaniem misyjnym (zobacz www.scj.pl/strony/poslany-do-angoli).

Do Angolii przybył również Ojciec generał Heiner Wilmer SCJ wraz z ks. Leopoldem Mfouakouet SCJ, radnym generalnym, którzy w tych dniach przeprowadzają kanoniczną wizytację w tym kraju.

Wszyscy przybyli goście wzięli udział w lokalnym święcie "jango", aby lepiej zrozumieć mieszkających tu ludzi. Lokalna społeczność z otwartymi ramionami przyjęła przybyłych gości.

Dodatkową okazją do świętowania była również I profesja br. Agostinho Paixão Caxito, który składając na ręce Ojca generała śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa stał się nowym członkiem wielkiej sercańskiej rodziny. Ks. Wilmer w swej homilii nawiązał do postaci proroka Izajasza wzywając do odwagi w kroczeniu drogą życia zakonnego.

Źródło: http://www.dehonianos.org/portal/visita-canonica-ao-distrito-de-angola/