Podczas Mszy świętej odprawionej w parafii pw. św. Józefa, Patrona Kościoła, w La Reina, w sobotę 4 marca 2017 r. prowincja chilijska oficjalnie przyjęła w swe szeregi Fabiana, Eliasza, Carola i Wiktora jako aspirantów do naszego Zgromadzenia.

Fabián Esteban Garay Orellana, Carlos Octavio Leal Sepúlveda, Elías Fabián Victoria Álvarez i Víctor Manuel Bravo Orrego byli głównymi bohaterami, która miała miejsce w parafii św. Józefa, która zaledwie od lutego jest pod opieką księży sercanów. W ceremonii, której przewodniczył przełożony prowincjalny, ks. Johnny Li SCJ, uczestniczyli praktycznie wszyscy sercanie z Chile, a także rodziny, przyjaciele i bliscy czterech aspirantów.

Na wezwanie ks. Johnny'ego, każdy z kandydatów odpowiedziała zdaniem "Oto jestem, Panie, aby pełnić wolę Twoją", co oznacza dyspozycyjność do rozpoczęcia z głęboką powagą nowego  rozdział w swoim życiu. To jest początek ścieżki zaufania, miłości, braterstwa i opuszczenia. To było pierwsze uczucie, które przenikały serca tych młodych ludzi, którzy usłyszeli Boże wezwanie i zdecydowali się wejść do chilijskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

Proces rozeznawania powołania rozpoczął się już rok temu, kiedy w Valdivia mieli okazję poznawać realia życia zakonnego we wspólnocie u boku ks. Reinaldo SCJ i ks. Zdzisława Hubera SCJ - misjonarza z Polski. Przez trzy miesiące poznawali charyzmat naszego Zgromadzenia.

Jeden z aspirantów, Victor Bravo, zapytany o pierwsze wrażenia powiedział: "Czuję w tym momencie wdzięczność. Jestem wdzięczny Bogu za dar powołania oraz sercanom, którzy otworzyli przede mną i moimi kolegami swoje serca i drzwi swojego domu, w którym będziemy naśladować naszego Pana, Jezusa Chrystusa".

Więcej zdjęć na FLICKR

Źródło: http://dehonianos.cl/noticias_congregacion/2017/03/06/dehonianos-chile-dio-bienvenida-a-4-nuevos-aspirantes-a-la-vida-religiosa/