„Patrząc na Was, przypominam sobie sportowe doświadczenia mojego życia” – takie słowa 29 października 2000 roku skierował Ojciec Święty Jan Paweł II do ponad 60 tysięcy ludzi sportu, którzy zasiedli na trybunach Stadionu Olimpijskiego w Rymie. I choć od ponad 12 lat nasz największy Rodak nie jest fizycznie obecny wśród nas, to jednak wierzymy, że Jego duch unosił się również nad salą gimnastyczną w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie, gdzie w sobotę 25 listopada 2017 roku odbyła się jubileuszowa, bo już V edycja Turnieju Piłki Nożnej „Strzel gola dla Karola” – rozgrywek poświęconych właśnie osobie Papieża Polaka, który jest Świętym nas wszystkich i zarazem Patronem Miasta Bełchatowa.

To coraz bardziej rozpoznawalne w regionie bełchatowskim wydarzenie sportowe niezmiennie zorganizowali Księża Sercanie z Parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie we współpracy z Ruchem Sercańskiej Młodzieży oraz stowarzyszeniem „Bełchatowianie dla Narodu”.  W ramach tegorocznej edycji akcji organizatorzy przygotowali 3 kategorie wiekowe dla chłopców ze szkół podstawowych (kl. VII) i gimnazjów (kl. II i III), szkół ponadgimnazjalnych oraz starszej młodzieży w wieku do 26 lat. Podczas ponad 2-tygodniowej rekrutacji do turnieju zgłosiło się 20 zespołów (ok. 150 zawodników  Bełchatowa i okolic). W porozumieniu ze wszystkimi drużynami postanowiono też ostatecznie, aby dwie kategorie dla szkół średnich i starszej młodzieży połączyć w jedną. O wysokim poziomie sportowym tegorocznego turnieju świadczy choćby duża liczba remisów (aż 11 na 36 meczów).

Aby w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów wyłonić najpierw jednego z finalistów, a potem końcowego zwycięzcę tej kategorii wiekowej, konieczne było przeprowadzenie serii rzutów karnych. W efekcie „rzutem na taśmę” nieco lepszy od CSK Orlikowców okazał się być zespół Gucci Gang. Najniższe miejsce na podium uzupełniła drużyna Piłkarze Adiego, która w meczu o III miejsce pokonała Volej Team. W ramach tej kategorii Królem Strzeców został Kacper Sionkowski z Piłkarzy Adiego (9 goli), najlepszym bramkarzem okazał się być Jakub Motyl (Gucci Gang), a na najlepszego zawodnika turnieju wybrano Bartka Rygałę – kapitana drużyny CSK Orlikowce.

W przypadku drugiej kategorii szkół ponadgimnazjalnych i starszych chłopców po raz pierwszy w historii rozgrywek „Strzel gola dla Karola” mieliśmy do czynienia z obroną tytułu przez zespół Króliki, który także wygrał tę kategorię wiekową podczas poprzedniej edycji turnieju w maju 2016 roku. W finale zwycięzcy bez najmniejszych problemów pokonali najstarszą w całej stawce drużynę Weekendowców.  Z kolei w „małym finale” FC Pączki zdominowały zespół Kek. Najwięcej, bo 11 goli dla św. Jana Pawła II strzelił Kacper Wojtczyk z Królików. Za to najpilniej swojej bramki strzegł jego brat – Krystian Wojtczyk (Króliki), a za najbardziej wartościowego zawodnika uznano Damiana Siewierę (także Króliki), dla którego był to już drugi taki tytuł z rzędu.

V edycję Turnieju Piłki Nożnej „Strzel gola dla Karola” 2017 udało się pomyślnie przeprowadzić dzięki wsparciu i życzliwości Starosty Powiatu Bełchatowskiego – Pana Waldemara Wyczachowskiego (oficjalnego Patrona honorowego), Pana Stanisława Sipy Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie, Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bełchatowie oraz dzięki licznym zapowiedziom naszych stałych Patronów medialnych. Wszystkim, a zwłaszcza ludziom młodym, którzy przysłużyli się do uświetnienia i udoskonalenia tegorocznego turnieju, z serca dziękujemy!

Więcej zdjęć na stronie bełchatowskiej parafii: http://sercaniebelchatow.pl/2017/11/28/v-edycja-strzel-gola-dla-karola/