W tym roku przypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W chwili objawień Łucja de Jesus, Franciszek i Hiacynta Marto mieli po dziesięć, dziewięć i siedem lat. Cała trójka mieszkała w Aljustrel, w miejscu należącym do parafii fatimskiej. Objawienia miały miejsce na małym skrawku ziemi należącym do rodziców Łucji, nazywanym Cova da Iria, i znajdującym się dwa i pół kilometra od Fatimy na drodze do Leirii. Matka Boża ukazała się im na krzewie zwanym ilex, będącym karłowatą odmianą dębu, mierzącym nieco ponad metr wysokości. Maryja objawiała się pastuszkom od maja do października 1917 roku, każdego 13 dnia miesiąca. Głównym przesłaniem Matki Najświętszej było wezwanie ludzi do nawrócenia, pokutowania za grzechy i odmawiania każdego dnia modlitwy różańcowej.

W celu uczczenia Maryi oraz pięknej rocznicy objawień fatimskich w naszej parafii w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się piesza pielgrzymka do Wólki Bodzechowskiej (która należy do naszej parafii), gdzie znajduje się kapliczka Matki Bożej z Fatimy. Wspólne wędrowanie rozpoczęliśmy o 1600 krótką modlitwą przy grocie Matki Bożej obok kościoła. Następnie idąc czterokilometrową trasą śpiewaliśmy pieśni Maryjne i modliliśmy się do Boga, polecając Mu nasze osobiste intencje przez wstawiennictwo Maryi. Po dotarciu do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej odśpiewaliśmy Litanię Loretańską i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą celebrował ks. proboszcz Adam Gucwa SCJ. On też wygłosił okolicznościowe kazanie. Po Eucharystii mieszkańcy Wólki Bodzechowskiej częstowali wszystkich pielgrzymów swoimi wypiekami.

Więcej zdjęć na stronie parafii z Ostrowca Świętokrzyskiego: http://sercanie.ostrowiec.pl/index.php/galerie/87-pielgrzymka-do-kapliczki-matki-boze-fatimskiej-w-wolce-bodzechowskiej