Zaczynamy! Zadzwonił pierwszy dzwonek w wyjątkowej szkole – „Szkole z misją”. Z Sekretariatem Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie współpracuje już kilkadziesiąt szkół i przedszkoli z całej Polski. Szkołazmisją.pl powstała, by uczniowskie zbieranie przedmiotów do recyklingu było jeszcze prostsze i przynosiło więcej radości – na zbierających już teraz czekają nagrody.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, którzy przekazywali dla zbieramto.pl baterie, płyty, telefony komórkowe czy srebrny i złoty złom udało się sfinansować budowę jednego nowego domu w Opol na Filipinach. W domu zamieszkała jedna z rodzin, które ucierpiały podczas tajfunu Sendong.

Uczniowie najlepsi w pomaganiu

Pieniądze, które pozyskujemy z recyklingu przekazanych przez szkoły i przedszkola przedmiotów przekazujemy na wsparcie dzieł misyjnych sercanów. I tak zebrane w Polsce monety, baterie, telefony, srebro, złoto czy klocki LEGO pomagają dożywiać dzieci w Urugwaju, budować studnie w Czadzie i centrum dla młodzieży na Ukrainie. Zasilają też fundusz stypendialny przeznaczony dla filipińskiego plemienia Higaonon oraz – w przyszłym roku – dzieci z Polski, uczniów szkół uczestniczących w „Szkole z misją”.

„Zbieraj-pomagaj-odbieraj nagrody”

Postanowiliśmy dodatkowo zmotywować uczniów do dobroczynnych zbiórek: w „Szkole z misją” nie dostają ocen ani świadectw, mają za to podwójną satysfakcję – pomagają potrzebującym i sami otrzymują nagrody. Zgodnie z hasłem projektu „Zbieraj-pomagaj-odbieraj nagrody” uczniowie i nauczyciele mogą zdobyte dzięki ekologicznemu zbieraniu punkty wymienić na nagrody: książki, artykuły szkolne, bilety do kina. Skąd się biorą punkty? Przekazane nam przez szkoły przedmioty podlegają recyklingowi – 25% środków uzyskanych dzięki niemu w postaci punktów trafia na konto szkoły lub przedszkola.

Szkołazmisją.pl – tu nas znajdziecie

Na portalu szkołazmisją.pl dostępne są już wszystkie informacje niezbędne do tego, by móc przystąpić do projektu. Wystarczy kilka kliknięć i można zaczynać dobroczynne zbieranie. Pojemniki niebawem pojawią się w szkole, a licznik punktów po jakimś czasie zacznie wskazywać coraz wyższe liczby. A my? Z przyjemnością pieniądze przekażemy misjonarzom, a szkołom zapakujemy paczki z nagrodami.

Koniecznie zajrzyjcie do Szkoły z misją!