"Jesteś od teraz alter Christus!" Tymi słowami bp Joaquim Ferreeira Lopes, ordynariusz diecezji Viana (Angola) zwrócił się nie tylko do mającego przyjąć święcenia, ale do wszystkich kapłanów, diecezjalnych i sercanów, obecnych na tej uroczystości.

Ks. João Bartolomeu Mateus José SCJ, który w niedzielę 5 lutego 2017 r. przyjął święcenia prezbiteratu w kościele parafialnym Matki Bożej Różańcowej w miejscowości Viana, jest pierwszym sercańskim kapłanem pochodzącym z Angolii.

Bp Joaquim, który przewodzi tej diecezji od dziesięciu lat, doskonale zna sercanów i docenia charyzmat ojca Dehona. "Jesteście powołani, aby być pasterzami według Serca Jezusowego. Dzisiaj potrzebujemy kapłanów o wilekim otwartym sercu. To jest dziedzictwo jakie pozostawił wam wasz Założyciel".

Po Mszy świętj miało miejsce małe przyjęcie, w którym udział wzięli sercańscy misjonarze, a także rodzina i przyjaciele neoprezbitera.

Przełożony dystryktu Angola – ks. Domingos Pestana SCJ – wyraził wdzięczność wszystkim dobroczyńcom, którzy od 13 lat pomagają w formacji seminarzystów w Angoli. Są to przede wszystkim dobroczyńcy z Portugalii, Włoch, ale także z Mozambiku i Kamerunu. "Nie ustawajcie w modlitwie za misję w Angoli, a my będziemy się modlić za Was. Niech błogosławieństwo Serca Jezusowego zstąpi na was wszystkich i wynagrodzi wam dobro, jakie nam okazujecie" - powiedział na zakończenie ks. Domingos.

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

English

Italiano

Português