W dniach 20-24 kwietnia 2017 r. miała miejsce pielgrzymka do Warszawy i Niepokalanowa z parafii pw. Dobrego Pasterza w Krakowie. Pielgrzymi będąc w Warszawie, zostali przyjęci przez Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę, który wywodzi się z tej parafii. Dzięki uprzejmości ks. proboszcza z parafii pw. Dobrego Pasterza, w pielgrzymce wziął także udział Walenty Niemiec (parafia NSPJ w Krakowie - Płaszowie).

W programie pielgrzymki było m.in. spotkanie z Parą Prezydencką, Msza św. w kaplicy pałacowej, poczęstunek itd. Uczestnicy pielgrzymki przygotowali różne upominki dla Pary Prezydenckiej. Pan Walenty Niemiec postanowił przekazać kopię łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Płaszowskiej. Obraz został przygotowany przez Wydawnictwo Księży Sercanów DEHON (wykonany na płótnie, a następnie przyozdobiony rami). Jak widać na zdjęciu, Pani Płaszowska prezentuje się znakomicie. Z relacji Pana Walentego wiemy, że Panu Prezydentowi spodobał się ten piękny upominek jak również zamieszczona na odwrocie dedykacja.

Obraz Matki Bożej Płaszowskiej, jest własnością kościoła parafialnego Księży Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie Płaszowie od 1931 roku. Obraz został namalowany przez mistrzów szkoły sądecko-krakowskiej, pozostającej pod wpływem sztuki czeskiej, i pochodzi z drugiej połowy XV wieku. Pochodzenie obrazu nie jest do końca znane. O jego długiej i niezwykle ciekawej historii można przeczytać na stronie prowadzonej przez sercanów parafii p.w. NSPJ w Krakowie, której kościół jest jednocześnie sanktuarium Matki Błogosławionego Macierzyństwa.

Więcej na temat słynącego łaskami obrazu MB Płaszowskiej, Matki Błogosławionego Macierzyństwa: http://www.krakow.scj.pl/cudowny-obraz-nmp

Foto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Źródło: http://www.krakow.scj.pl/galeria-73672/category/975-uprezydenta17