W tym okresie Wielkiego Postu mamy okazję, by na moment przystanąć i zastanowić się nad własną drogą do Królestwa Bożego. Niekiedy zapominamy zaplanować tę podróż. Dużo łatwiej jest podejść do normalnej podróży. Wtedy wiadomo co zapakować do walizki czy zabrać ze sobą. Co będzie potrzebne, a co wręcz niezbędne. A jak jest z naszą drogą do wieczności? Jak się przygotowujemy? Z pomocą wychodzą nam ostatnie publikacje. Szczególnie nowa książka ks. Józefa Gawła SCJ "Zaplanuj wieczność. Zmartwychwstanie, czyściec, niebo – co nas czeka po śmierci?" wprost zwraca naszą uwagę na ten temat (► Wydawnictwo Rafael).

Również nowe broszurki naszego wydawnictwa Dehon z różnymi modlitwami, czy to na czas pandemii czy też Droga Krzyżowa na Wielki Post mogą nam pomóc dobrze przygotować "walizę" naszego życia w drodze do wieczności (► Wydawnictwo Dehon).

(ZKH SCJ)

Opis

Czy wierzę w życie po śmierci? Gdzie wędrują dusze? Co znaczy, że zmartwychwstaniemy? Jak wygląda Niebo? Po co nam Czyściec? Dlaczego Wybaczenie i Miłosierdzie to klucze do Raju ?
Autor prowadzi czytelnika przez najbardziej frapujące zagadnienia życia po śmierci. Przybliża nas do zrozumienia tajemnic jakie stoją za zasłoną wieczności. Nie jest to książka siejąca grozę, nie karmi też niezdrowych fascynacji. Jest to pełna nadziei opowieść o Bożych obietnicach, o Wybaczeniu, Miłosierdziu i prawdziwym obliczu Pana Boga, który jest Miłością.
Książka stanowi obowiązkowy przewodnik do Nieba dla każdego chrześcijanina. Pozwoli zrozumieć istotę świętości i przyjąć ją jako oczywistą drogę do życia wiecznego.


Dla nas, ludzi wierzących, najpiękniejsze jest to, co nas czeka, a co zapowiedział i obiecał Pan Jezus swoim uczniom i wyznawcom. Najpiękniejsze jest Niebo. W chwili śmierci ta nadzieja spełni się, bo zobaczymy Boga „twarzą w twarz”.   Autor

***
Książka posiada Imprimatur Kościoła Katolickiego.

za ► Wydawnictwo Rafael


Inny artykuł o wydanej książce można przeczytać na ► EcceNewsCor.pl.