Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego (Sercanie) po raz kolejny zostało pobłogosławione przez otrzymanie wielkich darów Bożych. W dniu 25 stycznia 2017 roku, w święto Nawrócenia świętego Pawła, prowincja indonezyjska (INA) była świadkiem sakramentu święceń dwóch księży i dwóch diakonów. Uroczystość odbyła się w parafii świętego Piusa X, w Gisting (Lampung), a uczestniczyło w nim około 2500 osób i 120 kapłanów.
Prał. Yohanes Harun Yuwono, biskup diecezji Tanjung Karang, powiedział, że nowo wyświęceni kapłani, zakonnicy i wszyscy wierni mogą naśladować świętego Pawła. Kościół, w dzisiejszym nowoczesnym świecie potrzebuje "bożych szaleńców" na wzór św. Pawła, którzy są w stanie pokutować i być świadkami prawdziwej wiary.
Nowymi kapłanami zostali Gregorius Jenli Imawan SCJ i Petrus Cipto Nugroho SCJ. Nowi diakoni to Vincentius Anggoro Ratri SCJ i Isidoro Didik Susanto SCJ.

Ks. Aleksander Sapto Dwihandoko SCJ, przełożony prowincji indonezyjskiej, powiedział, że święcenia są znakiem wierności Boga w tym świecie, ponieważ nowi kapłani i diakoni zostali posłani przez Boga, aby "paść swoje owce" i prowadzić ludzi do zbawienia.

Po celebracji liturgicznej wszyscy zebrali się w La Verna, domu rekolekcyjnym w Padang Bulan. Spotkanie było okazją do spotkania i podziękowania za nowych kapłanów i diakonów w prowincji.

"Mamy nadzieję, że nowi kapłani i my wszyscy będziemy świadkami miłosierdzia Bożego dla świata" - powiedział prowincjał.

[br. Andreas Gatot SCJ]

Źródło: http://scj-indonesia.blogspot.it/2017/02/gereja-membutuhkan-wong-edan.html