Po 26 latach służby misyjnej na Filipinach ks. Aloisio Back SCJ wrócił do Brazylii. 18 stycznia 2018 r. wspólnota w Dehon House w Manili pożegnała się z ks. Aloisio dziękując Mu za służbę, którą wykonywał w różnych parafiach i domach formacyjnych.

Ks. Aloisio przybył na Filipiny w 1992 roku razem z ks. Giuseppe Perantoni SCJ, który później został porwany i przetrzymywany w niewoli przez 6 miesięcy. Po ukończeniu kursu językowego (Cebuano) w Davao City, jego pierwszym zadaniem była posługa w Dimataling jako asystent proboszcza. Potem przez wiele lat ks. Al, jak go nazywano, pracował jako formator: mistrz postulantów, mistrz nowicjuszy i formator w SCJ Theologate in Manila. Większość filipińskich sercanów to jego "duchowi synowie". Jego ostatnim zadaniem był proboszczowanie parafii San Lorenzo Ruiz w diecezji Novaliches (Quezon City). Oprócz tego towarzyszył duchowo młodym sercanom.

Ks. Al będzie zawsze pamiętany jako osoba pełna mądrości, przyjaciel młodych sercanów i człowiek posłuszeństwa. Jego główną zasadą było "być użytecznym, a nie uciążliwym".

Region, którego przełożonym jest sercanin z Polski - ks. Franciszek Pupkowski SCJ - dziękuje ks. Aloisio za wszystko, co zrobił dla jego wzrostu i rozwoju i życzy mu wszystkiego najlepszego!

Więcej zdjęć na stronie regionu filipińskiego: https://scjphil.org/2018/01/28/farewell-to-fr-aloisio-back/