Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie uhonorował doktoratem honoris causa prof. Rémiego Brague’a, francuskiego filozofa, jednego z najwybitniejszych myślicieli europejskich. Profesor R. Brague został wyróżniony przez uczelnię tytułem m.in. za „obronę nieodzownego miejsca Boga i Kościoła w Europie”. Uroczystość odbyła się 11 stycznia 2018 r. w kolegiacie św. Anny w Krakowie.

Wręczenie doktoratu honoris causa wpisało się w uroczystość promocji akademickich, które odbyły się w 621. rocznicę powołania Wydziału Teologicznego w Akademii Krakowskiej, z którego wywodzi się papieski uniwersytet. 3 osoby: ksiądz profesor Józef Marecki, ks. prof. Bogdan Stanaszek i ks. prof. Andrzej Witko stanowiska profesora zwyczajnego UPJPII w Krakowie, 7 osób dyplomy doktora habilitowanego, a 27 osób otrzymało dyplomy doktora UPJPII. Wśród nich nasz współbrat ks. dr Damian Płatek SCJ.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej ks. Damiana miała miejsce 6 listopada 2017 r. w Krakowie. Tematem pracy napisanej na seminarium z teologii pastoralnej pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Macieja Ostrowskiego był Model sercańskiego duszpasterstwa młodzieży w nurcie ewangelizacyjnej funkcji Kościoła. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: http://sercanie.pl/strony/obrona-doktorska-ksiedza-damiana-platka

Foto: Monika Łącka, Maciej Gradowski