Po ukończeniu pierwszego etapu rozeznawania powołania i formacji religijnej, dwaj młodzi Chilijczycy: Tomas Cerca i Germán Loyola rozpoczęli w czwartek 01 lutego 2018 r. swój nowicjat w domu „Matki Bożej Różańcowej z Fatimy” w mieście Jaragua do Sul (południe Brazylii).

W miejscu tym zostali przyjęci przez ks. Rubensa Riega SCJ, mistrza nowicjuszy. Przez jeden rok będą się przygotowywać do złożenia ślubów posłuszeństwa, ubóstwa i czystości, poprzez to zostaną prawnie włączeni do Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

Obaj młodzi Chilijczycy opisują w ten sposób emocje, jakie towarzyszyły im tego dnia: "Rozpoczęcie nowicjatu jest pierwszym ważnym krokiem w życiu zakonnym. Wspaniały sposób, w którym pogłębiamy naszą intymną relację z tym, który nas powołał: Jezusem, Panem, który utkwił w nas wzrok, znajdując jedynie serce wymagające zadośćuczynienia".

Dla Przełożonego Prowincjalnego Chile, ks. Johnny'ego Li Mesíasa, "nowicjat jest rokiem formacji, modlitwy i refleksji; są to wielkie przedłużające się rekolekcje, podczas których nowicjusze przygotowują swoje serca dla Boga, aby je kształtował i przygotowywał do konsekracji poprzez profesję ewangelicznych rad posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Dla naszej chilijskiej prowincji jest to chwila wielkiej radości".

Zdjęcia: https://www.flickr.com/photos