Doroczna formacja sercańskich misjonarzy i rekolekcjonistów ma w tym roku miejsce w Domus Mater w Krakowie od 23 do 25 września. Oprócz sercańskich współbraci na spotkanie zostali zaproszeni dominikanie i saletyni. 

„To ważny dla nas moment, by oprócz wspólnie przeżywanych zimowych rekolekcji móc formować się, patrząc na dobre praktyki innych zakonów czy zgromadzeń” – uzasadnia konieczność spotkania ks. Zdzisław Płuska SCJ, dyrektor sercańskiej grupy rekolekcyjnej. 

 

Podglądając Zakon Kaznodziejski

„W tym roku zaprosiliśmy o. Tomasza Zamorskiego, dominikanina, który obecnie współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski w Łodzi, a który ma ogromne doświadczenie w kaznodziejstwie dla dzieci i młodzieży. Będzie on gościem drugiego dnia spotkania i ma zainspirować nas do refleksji nad kreatywnością i jej granicami w głoszeniu Słowa do dzieci i młodzieży”.

Z dominikańskiej rodziny zakonnej oprócz o. Tomasza OP gościć będzie także o. Jacek Szymczak OP, który zaprezentuje profil dzisiejszego odbiorcy naszych kaznodziejskich działań oraz metody, które w dzisiejszej kulturze pomagają nie tylko aktywnie słuchać, ale i na podstawie usłyszanego Słowa podejmować decyzje.

 

Show czy spotkanie?

Jedna z części spotkania zostanie poświęcona dość wymagającej kwestii rekolekcji szkolnych. Ojciec Zygmunt Tokarz, saletyn, podzieli się swoim doświadczeniem rekolekcjonisty. Będzie to czas, by zastanowić się nad taką formą i takim językiem komunikacji z młodzieżą, które pomagają im przeżyć nie tyle „religijne show”, co spotkać i poznać Chrystusa.

Organizatorzy na spotkanie zapraszają nie tylko współbraci, których pierwszym zaangażowaniem są misje i rekolekcje krajowe, ale wszystkich głoszących słowo Boże. 

ks. Radosław Warenda SCJ

Klikając TUTAJ możesz zobaczyć szczegółowy program spotkania.