Tegoroczny turniej w tenisa stołowego o „Puchar Księdza Prowincjała” zgromadził 22 ministrantów i lektorów z 8 parafii prowadzonych przez księży sercanów. Odbył się w dniach od 20 do 21 października w domu rekolekcyjnym w Koszycach Małych.

Całość spotkania rozpoczęła się w piątek, 20 października br. Uczestnicy turnieju wysłuchali barwnej opowieści ks. Mariusza Wrzesińskiego SCJ o jego pasji związanej z historią militariów. Można było także zobaczyć i dotknąć eksponatów, przywiezionych przez prelegenta. Wieczorna modlitwa „dziesiątkiem” różańca w intencji rodziców i rodzin uczestników turnieju zakończyła pierwszy dzień spotkania.

Sobotni poranek rozpoczął się uroczystą Mszę świętą sprawowaną przez księdza wikariusza prowincjalnego, ks. Sławomira Knopika SCJ. „Czy sport jest katolicki?” – od tego pytania rozpoczął homilię. W nawiązaniu do słów Ewangelii zachęcił młodych ludzi do dawania świadectwa o Chrystusie w trakcie uprawiania różnych dziedzin sportu. Zwrócił także uwagę ministrantów i lektorów na to, że niektórych z nich może Chrystus powoływać do szczególnego świadectwa o Nim w kapłaństwie i zakonie.

Sam turniej rozpoczął się o godz. 10.00 w położonym blisko domu rekolekcyjnego Centrum Kultury i Sportu. Duża hala sportowa pomieściła trzy stoły do tenisa stołowego. W ciągu czterech godzin rozgrywek odbyło się bardzo dużo meczy ponieważ turniej w fazie grupowej i finałowej był rozgrywany w systemie „każdy z każdym”. Wyłonieni dwaj finaliści w kategorii ministrantów i lektorów rozegrali jeszcze pomiędzy sobą decydujące mecze o puchar.

Miejsca od 1 do 5  zostały premiowane cennymi nagrodami. Oprócz pucharów, były także zestawy głośnikowe renomowanej firmy, oraz sprzęt sportowy do uprawiania tenisa stołowego znanych firm. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Zwycięzcy w kategorii lektorów:

  1. Paweł Starachowski z parafii w Chmielowie,
  2. Jakub Wojtaszek z parafii w Koszycach Małych,
  3. Kamil Rucki z parafii w Stadnikach,
  4. Michał Łąkta z parafii w Koszycach Małych,
  5. Grzegorz Pacho z parafii w Stadnikach.

Zwycięzcy w kategorii ministrantów:

  1. Filip Polak z parafii w Chmielowie,
  2. Kamil Danielski z parafii w Stadnikach,
  3. Jakub Mistarz z parafii w Stadnikach,
  4. Arkadiusz Ziemichód z parafii w Pliszczynie,
  5. Mateusz Brodnik z parafii w Krakowie Płaszowie.

Więcej zdjęć: http://mlodzisercanie.pl/galeria/turniej-w-tenisa-stolowego