W dniu 21.02 w Zamościu, ks. Michał Olszewski SCJ, dyrektor Grupy Medialnej Profeto oraz ks. Tomasz Olszewski, przewodniczący Prezydium FNRK, podpisali umowę stowarzyszeniową na mocy której Radio Profeto zostało włączone do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich.

We wrześniu 2013 roku, z inicjatywy dyrektorów katolickich rozgłośni radiowych, powołano do życia Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Dwa miesiące później, 14 listopada wyznaczono prezydium niniejszego forum. Mówiąc ogólnie FNRK to „przestrzeń”, w której spotkały się niezrzeszone stacje, działające samodzielnie na terenie Polski. Stacje których właścicielem są diecezje bądź też wspólnoty zakonne.

Forum posiada statut przyjęty przez Konferencję Episkopatu Polski, w oparciu o który wybierane jest Prezydium Forum. Głównym celem jest jak najściślejsza współpraca tak w wymianie programowej jak też podejmowaniu wspólnych inicjatyw.

Tak o FNRK mówi ks. Tomasz Olszewski, dyrektor Radia Nadzieja i obecny przewodniczący Prezydium: "Niewątpliwie nasze plany sięgają daleko i są bardzo mocno sprecyzowane. Mamy nadzieję, że przy determinacji i wspólnym działaniu uda nam się je zrealizować. Naszą siłą jest lokalność. To jest to co nas wyróżnia i daje wiele możliwości nie zamykając nam drogi do wspólnego działania".

Jak mówi ks. Michał Olszewski SCJ, dla Radia Profeto to, ogromna szansa na to, by uczyć się profesjonalnego tworzenia radia od innych, ale także, do dzielenia się bez kompeksów tym, co udało się wypracować przez prawie 3 lata od powstania sercańskiej rozgłośni, szczególnie w przestrzeni internetowej, w której dzisiaj najłatwiej dotrzeć do słuchacza.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Forum: http://radiokatolickie.pl oraz słuchajcie Radio Profeto: http://radioprofeto.pl/