W dniach od 3 do 7 października 2016 r. w naszym domu w Puente la Reina (Navarra, Hiszpania) odbyło się europejskie spotkanie odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieżowe, powołaniowe i wolontariat misyjny.

Do Hiszpani przybyli przedstawiciele z Niemiec, Portugalii, Południowych i Północnych Włoch i oczywiście z Hiszpanii. Polskę reprezentowali ks. Stanisław Gruca SCJ oraz ks. Bartłomiej Król SCJ. W czasie spotkania dokonano podsumowania i oceny ostatnich wydarzeń, m.in. Sercańskie Spotkanie Młodych (DYM 2016), które odbyło się w Polsce przy okazji Światowych Dni Młodzieży. Omówiono także nadchodzące wydarzenia (Europejskie Spotkanie Młodych, Tydzien powołaniowy, Wolontariat misyjny).

W przerwach między obradami znaleziono także czas na zwiedzanie i poznawanie kultury i sztuki lokalnej. Zorganizowano pielgrzymkę do miejsca narodzin św. Franciszka Javier (Javier, Navarra), gdzie odprawiono Msze świętą. Odbyło się także spotkanie z delegatem biskupim ds. katechezy w diecezji Pampeluna - ks. Franciszkiem Javier Ahechu, którego tematem była "Ewangelizacja - młodzi i misje". Nie zabrakło także czasu  na wspólną modlitwę, a w szczególności adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywała się każdego dnia w kościele Chrystusa ukrzyżowanego, który jest chętnie odwiedzany przez pielgrzymów podążających do Santiago de Compostella - miejsca kultu św. Jakuba Apostoła. To właśnie w tej świątyni znajduje się grób ks. Jana Marii od Krzyża Mendez, jedynego beatyfikowanego sercanina.

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie generalnej Zgromadzenia www.dehon.it