Były radny generalny, a obecnie przełożony Regionu Kanada, ks. John van den Hengel SCJ przeprowadził rekolekcje dla członków projektu Azja. Odbyły się one w dniach od 15 do 22 stycznia 2018 roku.

Jako punkt wyjścia ks. John wybrał program rekolekcji "Otwarte serce" (Open heart), prowadzone wcześniej dla współbraci w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Stosując styl zbliżony do modelu północnoamerykańskiego, rekolekcje były połączeniem konferencji, dialogu w małych grupach, indywidualnej refleksji i modlitwy wspólnotowej. Wśród tematów znalazły się: Wiara, Najświętsze Serce, Zjednoczenie z Chrystusem, Oblacja, zadośćuczynienie, Miłosierdzie, Duchowość społeczna i Eucharystia.

Część uczestników rekolekcji to absolwenci programu ESL (English as a Second Language / Angielski jako drugi język) prowadzonego przez Sacred Heart Seminary and School of Theology. W gronie uczestników znalazł się także sercanin z Polski, ks. Zdzisław Pławecki SCJ.

Makao (Makau) to jeden z dwóch specjalnych regionów administracyjnych Chińskiej Republiki Ludowej (drugim regionem jest Hongkong), znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Chin. Makau było pierwszą i najdłużej istniejącą europejską kolonią na terenie Chin. Początki kolonii sięgają XVI wieku, kiedy w Makau osiedlili się pierwsi portugalscy kupcy. Obszar ten był zarządzany przez Portugalczyków aż do przekazania go Chinom 20 grudnia 1999 roku.