Kolejny raz realizowane są targi sakralne w Kielcach. Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO od ponad 20 lat łączy sacrum ze światem biznesu. Kolejna, 22. edycja święta branży sakralnej odbywa się w tych dniach, tj. od 27 do 29 września 2021 roku.

Dzwonki, dzwoneczki i bicie dzwonów, zapach kadzideł, wiele kolorów, rzeźby, kielichy, księgi, paramenty liturgiczne to wszystko jest dostępne do poznania, dotknięcia i decyzji o możliwej adaptacji we własnej działalności pastoralnej. Jeszcze kilka lat temu zapach kawy rozchodził się ze stoiska zajmowanego przez Fundację Profeto. Tego roku już z wielu stanowisk rozchodził się taki zapach. Na niejednym stoisku można znaleźć oprócz różnych produktów również jakiejś smakołyki przyciągające uwagę klientów. Gdzieniegdzie spotkałem i żółty ser jak i kiszone ogórki. Na pewno firmy proponujące swoje produkty w różny sposób próbują przyciągnąć uwagę klientów. Chyba na każdym stanowisku można podyskutować o proponowanych produktach.

Także i tego roku na Sacroexpo zjawiły się nasze sercańskie fundacje. Fundacja Profeto i Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów chce przybliżyć swoją działalność do której zapraszają jak najszersze gremium ludzi jak i produkty, które mają do zaproponowania.

Na pewno wielu chciałoby zachęcić do swoich produktów. Jednak nie tylko taki cel przyświeca wystawodawcom. Jest to czas do nawiązania i odnowienia kontaktów i znajomości. Podobnie i na naszych sercańskich stoiskach dyrektorzy ks. Michał Olszewski SCJ i ks. Piotr Chmielecki SCJ przedstawiali wielu, którzy zatrzymywali się przy nich przedstawiali zakres działalności i efektów, które przynoszą. Jeszcze jeden dzień. Zapraszamy do odwiedzenia.

W ramach XXII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce odbyło się spotkanie Ekonomów i Sekretarzy Prowincjonalnych Zakonów w Polsce. W tym roku zdominowały tematy o energii i oszczędzaniu. Firmy Orlen, PGNiG czy Orange zwracały m.in. uwagę na wykorzystanie fotowoltaiki. W tych spotkaniach wzięli udział nasi współbracia ekonom prowincjalny ks. Marek Romańczyk SCJ i sekretarz prowincjalny ks. Marek Białożyt SCJ.

foto za www.zyciezakonne.pl

W spotkaniu specjalnie dedykowanym sekretarzom jedną z konferencji miał ks. dr hab. Marek Stokłosa SCJ, prorektor UKSW, Omówienie części prawnej dokumentu „Dar wierności, radość wytrwałości”.

ZKH SCJ

Sekretarze

https://www.targikielce.pl/sacroexpo

Energia

Konferencja