Drodzy Przyjaciele sercańskich misji,

jest tutaj zdecydowanie za mało miejsca, żeby wyrazić to wszystko, co chciałbym przekazać… Tak wiele dobra stało się udziałem naszym i misjonarzy dzięki Wam! Przede wszystkim Bogu niech będą dzięki za to, że pozwolił dotrzeć z przesłaniem o konieczności i wartości wspierania misji do tak wielu polskich serc. Cieszymy się każdą osobą, która przekazuje choćby najmniejszy datek na konto czy do puszki, jak i tymi, którzy podarowali złom srebra i złota, telefon komórkowy, kilka kilogramów papieru…

W minionym roku wystartowaliśmy w Sekretariacie Misji z trzema nowymi inicjatywami. Po pierwsze, biuro Darczyńców rozpoczęło pracę pełną parą. Darczyńcy, których adresy posiadamy, otrzymali od nas przesyłki związane z akcjami „wypominki misyjne” oraz „puste miejsce przy stole”. W każdym roku kalendarzowym będą Państwo otrzymywać od nas cztery listy.

Po drugie, możemy pochwalić się również rozwojem inicjatyw „zbieraczych”. W październiku ruszyła „parafia z misją”, czyli zbiórki makulatury i innych surowców wtórnych przy kościołach. W listopadzie natomiast wystartował portal szkołazmisją. pl dedykowany naszej współpracy ze szkołami i przedszkolami z całej Polski. „Szkoły z misją” prowadzą różnorodne zbiórki przez nas proponowane. Uczymy w ten sposób dzieci i młodzież wrażliwości na środowisko naturalne i potrzeby ubogich. Ponadto szkoła czy przedszkole może odebrać nagrody w programie partnerskim.

Oczywiście trzeba wspomnieć także o tym „co słychać” na misjach i u naszych misjonarzy. A wśród projektów misyjnych widać zdecydowaną zmianę akcentów - z budowania na edukowanie. Cieszy mnie, że nasi Darczyńcy coraz chętniej deklarują wpłaty na projekty
zatytułowane „Adopcja serc”, których celem jest przede wszystkim ofiarowanie wykształcenia osobie, której na to nie stać.

Zapewniam, że codziennie modlę się wraz z moimi świeckimi współpracownikami w Waszych intencjach, polecając Bogu wszystko to, co dla Was ważne.

 

Z kapłańskim błogosławieństwem +

ks. Piotr Chmielecki SCJ
zastępca Sekretarza Misji Zagranicznych
Księży Sercanów w Polsce

Zapoznajcie się z projektem zbieramto.pl