W Instytucie Misyjnym Najświętszego Serca Jezusowego w Coimbra (Portugalia) w dniach 11-15 listopada odbyło się spotkanie koordynatorów odpowiedzialnych za Sercańską Rodzinę w prowincjach europejskich. Na spotkaniu byli także obecni przedstawiciele Grupy Międzykontynentalnej, m.in. ks. Claudio Weber SCJ z Brazylii, były radny generalny. Z ramienia Rady generalnej obecny był ks. Artur Sanecki SCJ, radny generalny. Do Portugalii przyjechali także przedstawiciele z Finlandii, Północnych i Południowych Włoch, Portugalii, Hiszpanii. Polską prowincję reprezentował ks. Jerzy Wełna SCJ.

Sercańską Rodzinę tworzą członkowie Zgromadzenia Księży Sercanów oraz osoby świeckie żyjące na co dzień duchowością sercańską. Angażują się one w rozmaite grupy. W Polsce są to Sercańska Wspólnota Świeckich, adresowana do osób dorosłych, oraz Ruch Sercańskiej Młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się pielgrzymką do Fatimy, słynnego miejsca objawień Matki Bożej. Głównym celem jaki postawili przed sobą uczestnicy podczas drugiego dnia było przygotowanie najbliższego światowego spotkania koordynatorów SRŚ, które odbędzie się w przyszłym roku w Rzymie (12-16 maja 2017). Po intensywnych pracach 13 listopada był czasem świętowania, które rozpoczęło się celebracją Eucharystii, której przewodniczył ks. José Agostinho SCJ, przełożony prowincji portugalskiej. Homilię wygłosił ks. Fernando Fonseca SCJ, który w ubiegłym roku powrócił do Portugalii po wieloletniej pracy w Kurii generalnej. Po południu w auli zgromadziło się ok. 150 osób z sercańskiej rodziny świeckich, które przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki portugalskiej w wykonaniu grupy "Fado Norte" mogły wymienić się swoimi doświadczeniami z przeżywania sercańskiego charyzmatu oraz radować się byciem razem.

Po tej jednodniowej przerwie uczestnicy kontynuowali swe obrady, które zakończyły się 15 listopada.

Więcej FOTOGRAFII na stronie prowincji portugalskiej: http://www.dehonianos.org/portal/familia-dehoniana-coimbra-2016/