"Ponieważ jesteś ekonomem musisz kochać liczby! Święta Teresa z Ávila mawiała do swoich sióstr, że ich drogą do świętości jest kuchnia i garnki. Wasza przechodzi przez numery i liczby". Tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie p. Aldo Ivaldi, pomocnik Ekonoma generalnego. W swojej prezentacji mówił m.in. o błędach popełnianych w rachunkach, a także uwrażliwił uczestników na lepsze planowanie ekonomiczne stosowne do chwili obecnej.

Br. Roberto Garcia Murciego SCJ przedstawił złożoność w zarządzaniu domem generalnym. Zauważył, że dom generalny i kolegium nie są w stanie funkcjonować dobrze bez wsparcia ze strony Kurii generalnej. Konieczna jest także solidarność ze strony całego Zgromadzenia.

Pod tym samych dachem rozwija się sektor komunikacyjny, o którym mówił ks. Radosław Warenda SCJ, wicesekretarz generalny. Mówił o poczycnionych już krokach, sytuacji obecnej i projektach na przyszłość, które mają uczynić bardziej widzialnym nasze "Sint unum". Brak dobrej strategii rozprasza i pomnaża koszty.

"Jest mnóstwo do zrobienia i do zmiany w strukturze i zarządzaniu hotelem Villa Aurelia (który jest częścią domu)" - powiedział Christos Assonitis, nowy menadżer naszego rzymskiego hotelu. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu hotelami i terenów wypoczynkowych podejmuje on niezbędne kroki w celu uczynienia z Villa Aurelia miejsca bardziej przyjaznego gościom, które będzie jednocześnie źródłem wsparcia dla sercańskich dzieł.

Wikariusz generalny, ks. Carlos Enrique Martin, wyjaśnił kryteria ważne dla polityki Administracji generalnej. Przypomniał, że "ekonom jest pierwszym w strukturze prowincji, który odpowiada za sprawy ekonomiczne. Mam nadzieję, że nie jedyny!"

Ks. Stephen Huffstetter (radny generalny) w oryginalny sposób "grając" liczbami pokazał wiele sposóbów w jaki można lepiej realizować zarządzanie, badania i rozwój ekonomiczny dostosowany do różnych sytuacji.

Spotkanie zakończyło się Mszą świętą celebrowaną wieczorem w sercańskiej parafii Chrystusa Króla (Cristo Re), po której odbył się koncert przygotowany przez wspólnotę parafialną.

[ks. Radosław Warenda SCJ]

Informacje na stronie generalnej Zgromadzenia www.dehon.it

English

Italiano