3 lutego 2018 r. Juan Carlos Castañeda Rojas SCJ z prowincji amerykańskiej (USA) złożył wieczyste śluby, aby zostać sercaninem, członkiem Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

Jego droga do ostatecznych ślubów zaczęła się w Kolumbii, gdzie się urodził i wychował. Tam został zaproszony do rozpoznania swojego powołania do kapłaństwa w Stanach Zjednoczonych. Wszedł do programu ESL w Seminarium Sacred Heart i School of Theology w 2006 roku. Siedem lat później złożył swoje pierwsze śluby jako sercanin.

Porównując swoje pierwsze śluby z decyzją o złożeniu ślubów wieczystych, brat Juancho powiedział, że czuje się o wiele pewniej, wykonując kolejny krok w swoim powołaniu. W czasach, gdy długoterminowe zobowiązania są dla wielu wyzwaniem, poprosiliśmy go o zastanowienie się nad swoją decyzją.

"Myślę, że trudniej było podjąć decyzję o złożeniu moich pierwszych ślubów, niż o to, że składam wieczystą profesję" - powiedział Frater Juancho. "Chociaż byłem pewien, że chciałem zostać sercaninem, dehonianinem, składając moje pierwsze śluby, nie byłem pewien co do tego z powodu pytania w moim umyśle, gdzie Bóg naprawdę chciał, abym był. Stało się to większym pytaniem po tym, jak zobaczyłem, jak niektórzy z moich kolegów z klasy opuszczają Zgromadzenie z różnych powodów. Tak więc musiałem również zadać sobie pytanie, czy to było miejsce, w którym chciał mnie mieć Bóg. Ale dziś nie mam żadnych wątpliwości co do składania wieczystych ślubów. Wszystkie moje doświadczenia ze Zgromadzeniem Kapłanów Najświętszego Serca powiedziały memu sercu, że to jest miejsce, do którego należę; to tam Bóg naprawdę mnie poprowadził! "

Cały wywiad na stronie prowincji USA: http://www.sacredheartusa.org/feature-stories/the-blessings-of-long-term-commitment/

Więcej zdjęć: https://scjusa.smugmug.com/Frater-Juanchos-Perpetual-Profession-of-Vows/